Home / 90-ті роки / Команда “Веселка” з Червонограда – переможець в обласному конкурсі шкільних екологічних агітбригад

Команда “Веселка” з Червонограда – переможець в обласному конкурсі шкільних екологічних агітбригад

Під таким гаслом виступала та перемогла в обласному конкурсі шкільних екологічних агітбригад команда "Веселка" Червоноградської загальноосвітньої школи №14, що розташована в мальовничій Соснівці на землях Сокальщини.

"Збережи та примнож зелене убрання країни"  основна тема виступу.

Для Соснівки, яка розташована посеред лісу, ця тема близька та зрозуміла: ліси  це руда білочка, запах конвалії, солодкі ягоди, ніжний вітерець у кронах столітніх сосен.

У школі вже декілька років поспіль ведуть плідну роботу з екологічного виховання. Співпраця з Соснівським лісництвом Жовківського держлісгоспу дає можливість школі втілювати в життя проекти "Чистий ліс", "Живи, струмочку", "Квітководекоративне оздоблення школи", "Лікарська рослина допоможе кожній дитині".

Особливо пожвавилась співпраця з лісництвом, коли його очолив Богдан Євдокімов, лісничий Соснівського лісництва. Він взяв активну участь в організації поїздки команди "Веселка", переможця Червоноградського екологічного конкурсу, на змагання до Львова, де ми зайняли почесне друге місце в області. Костюми до виступу пошили у швейному цеху шахти "Надія". Директор цього підприємства Микола Криштопа завжди йде назустріч школярам, допомагає чим може.

Богдан Михайлович також завітав до школи, поспілкувався з учнями, привітав їх з перемогою, розказав про тяжку, але безмежно цікаву роботу працівників лісового господарства та запросив школярів посадити дерева.

Наступного дня 47 учнів нашої школи разом з вчителями та лісниками висадили більш, ніж 600 саджанців сосни.

Соснівське лісництво влаштувало для дітей справжнє свято праці. Після висаджування дерев дітей частували запашною юшкою, печеною картоплею, солодощами. Школярів вчили так розкладати вогнище, щоб не нанести шкоди, разом з працівниками лісового господарства малеча розвішувала шпаківні.

Львівське телебачення теж завітало на наше свято. Ми були приємно вражені, як діти статечно пояснювали телевізійникам, що вони не просто висаджують у грунт саджанці, а "садять ліс" і допитувалися у дорослих, коли ці сосни виростуть великі.

Закарбувалися у пам’яті слова 10річного Євгена: "Я, коли буду дорослим, приведу у цей ліс дітей, а потім і внуків".

І маленький Женя і ще 46 учнів, запам’ятали цей день назавжди і вже пов’язали майбутнє лісу зі своїм, нашим  майбутнім на багатобагато років.

Квітни, зеленій, Україно, ти  в надійних руках!

Наталія ЩЕРБАНЬ,
директор Червоноградської ЗШ №14.

На знімках: в центрі  переможці обласного екологічного конкурсу; вгорі  про роботу лісників розповідає лісничий Соснівського лісництва Жовківського держлісгоспу Богдан Євдокімов; зліва  школярі садять ліс.
Фото Надії Борисенко.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Творімо історію спільно!

Напевно, кожен з нас в ці ...