Home / 90-ті роки / В Стенятині на Сокальщині організували нову футбольну команду

В Стенятині на Сокальщині організували нову футбольну команду

В Стенятині, як і, напевно, в кожному селі нашого району найулюбленішим і наймасовішим видом спорту був і залишається футбол.

В цьому році хлопці організували нову футбольну команду, якій хочеться побажати спортивних перемог і злетів. І, звичайно, пригадати молодшим спортсменам і вболівальникам про баталії, які проходили на нашому футбольному полі.

Стенятинська команда розпочала участь у районній першості у далекому 1969 році, посильну матеріальну допомогу і підтримку надавало господарство, яке очолював Степан Войтюк. А безпосередньою підготовкою тренувального процесу займався місцевий вчитель і палкий прихильник футболу Богдан Цейко. Майже в кожному сезоні гравці ставали призерами.

В 1972ому в м. Великий Любінь проходили відбіркові змагання на участь команд в обласному чемпіонаті. Стенятинці посіли друге місце, здобувши таким чином право з наступного року змагатись в обласній першості ДСТ "Колос" у першій лізі.

Основний акцент в роботі з командою полягав в тому, щоб підготувати копунів фізично і тактично, грамотно будувати гру з суперниками. А ними в обласній першості були футбольні колективи, які, в основному, знаходилися поблизу Львова. Це команди Гамаліївки, Мурованого, Ямпіля, Сулиміва, Рясного, Підбірців, Жовтанців, Глинян, Куликова. Пізніше приєднався дуже сильний колектив смт. Жвирка та ін. Футболісти команд були технічно краще підготовлені, проте цю прогалину стенятинці компенсували ігровою дисципліною та самовіддачею. Команда була дуже дружною і фактор самовіддачі проявлявся в кожному поєдинку.

Під час обласних змагань копунів підтримували шанувальники футболу Стенятина і навколишніх сіл. На домашні зустрічі приходило по 500600 осіб, а коли відбувалися кубкові баталії, і в гості приїхала команда СКА "Львів", побувало майже 1000 вболівальників. Перемогу в додатковому часі здобули гості.

Найбільш успішно команда провела сезон в 1976 році  стала чемпіоном області. Тоді в будинку культури наприкінці року урочисто вручили спортсменам заслужені нагороди. Це було свято для всіх стенятинців.

З перемінним успіхом команда продовжувала брати участь в обласних змаганнях. У 1979 р. завоювала срібні, а у 1982ому – бронзові медалі. Одночасно стенятинці грали в розіграші кубка району, неодноразово перемагали у фінальних поєдинках команди сокальського "Хіміка", сіл Острова і Волині. Починаючи з 1984 року, почалась зміна поколінь, що суттєво позначилось на результатах змагань і, з часом, команда перейшла в районний чемпіонат.

Вагомий внесок в успішні виступи команди в обласних змаганнях внесли Петро Підкіпняк, Ярон Цимборський, Василь Сидор.

У 1993 році майже заново організували команду 3іновій Макар та Сергій Васько, котрі працювали на перспективу, випробовували молодих гравців. Результати не забарились: в 1995ому стенятинці посіли першу сходинку чемпіонату району, через три роки  другу.

1999ий став найбільш вдалим для спортсменів сільського колективу. Ставши володарем кубка "Незалежності" і поклавши в нього золоті медалі чемпіонів району, восени того ж року стенятинці взяли участь в першому розіграші "Кубка чемпіонів ВолинськоГалицького князівства". Учасниками також були чемпіони районів Горохівського, Локачинського Волинської області, Бродівського, Сокальського Львівської області, Радивилівського Рівненської області. У фінальній грі зустрілись команди Мар’янівки Горохівського району і Стенятина. Гості виявилися сильнішими і в упертій боротьбі перемогли з рахунком 3:1, були нагороджені кубком і медалями.

Команда і надалі з перемінним успіхом бере участь в районних змаганнях.

На знімку: чемпіони області ДСТ "Колос" 1976 року. Стоять: Олександр Равлик, Богдан Маковський, Степан Доброчинський, Степан Коцюба, Ігор Келба, Богдан Цюра, Ярослав Кащук, Олег Мочульський, Констянтин Цейко. Сидять: Степан Петрович Мацюк, Степан Миронович Мацюк, Ігор Сидор, Богдан Сидор, Ігор Ратинчук, Степан Динюк, Григорій Козачок, Степан Федащук. Відсутні на фотографії: Ігор Процюк, Степан Боярчук, Методій Мацюра, Ігор Шліхта.

Ігор РАТИНЧУК,
голова федерації футболу Сокальщини.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Творімо історію спільно!

Напевно, кожен з нас в ці ...