Home / 90-ті роки / Холмщино, Батьківщино моя!

Холмщино, Батьківщино моя!

Так називався фестиваль холмської пісні, який пройшов у Народному домі села Забужжя.

Ми – не лелеки і не журавлі,
Ми всі – вигнанці лихої долі.
Птахи повертаються до рідної землі,
А ми не маємо такої волі.
Цими словами його розпочала ведуча Руслана Антонюк. Хор ра йонного Товариства «Холмщина» виконав пісню на слова П. Гоця «Туга за Батьківщиною». Присутніх поблагословили отці Михайло Назар та Йосип Скоробогатий.
Олексій Сидор розповів про історію багатостраждальної холмської землі. У виконанні хору прозвучала пісня «Ти не згасла, зоре ясна». На сцені стояла ікона холмської Матері Божої, яку створив сокальський митець Анатолій Покотюк. Його дружина Наталія розповіла про історію створення ікони. Про трагічну долю холмщан, спогади переселенців говорили голова районного товариства «Холмщина» Лариса Антощук та її попередниця Анісія Петришин, яка надала багато цікавих матеріалів.
На фестивалі виступили во кальні колективи з сіл Опільсько, Савчин, Варяж, Лубнівка, Волиця, Хоробрів, Тудорковичі, Забужжя, Гута, Теляж, Ульвівок. Виконані ними пісні торкали найпотаємніші струни сердець. А коли Любов Рибак прочитала свій вірш «Вивозили людей з села» в багатьох на очах блищали сльози.
На закінчення фестивалю Руслана Антонюк чудово виконала пісню «Шлях додому». Присутні оглянули виставку вишитих сорочок, рушників. В організації фестивалю допомагали учні місцевої школи Володимир Власюк, Максим Мисюта та Ольга Коляда.
Лілія КОНОНЧУК,провідний методист районного Народного дому.
Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Творімо історію спільно!

Напевно, кожен з нас в ці ...