Цікаво знати

Асоціація з ЄС потрібна Україні

Якщо простежити шкалу найбільш резонансних та обговорюваних тем сьогодення, то першість, безумовно, посідатимуть питання, що так чи інакше пов’язані з Європою та Європейським Союзом крізь призму України. Особливо зараз, коли приймається пакет законів, які забезпечать підписання угоди про асоціацію України з Євросоюзом. Свій намір вступити до Євросоюзу наша країна задекларувала ще 1993 р. в «Основних напрямах зовнішньої політики України», тобто Україна як європейська країна здійснила свій історичний та стратегічний вибір, розпочавши процес інтеграції до Європейського Союзу.

Виникає багато запитань: що доцільно зробити нам, щоб досягти тієї євроінтеграції, чи готові ми до неї перш за все морально та психологічно, і які наслідки це принесе? Якою ми хочемо бачити Україну в Європейській спільноті?

Європейська інтеграція є насамперед процесом структурних та глибоких внутрішніх реформ, кінцевою метою яких є поліпшення добробуту українського народу.

Ми повинні зрозуміти для себе, що Європейський союз – це співтовариство, яке ґрунтується на таких цінностях, як мир та свобода, демократія і верховенство права, а також толерантність та солідарність.

Європа сьогодні – це високий рівень життя: розвинута сфера освіти, медицини, найкращі технології, чудова система безпеки.

Україна не повинна боятися прагнути кращого, адже вона складова Європейського простору. Тому євроінтеграція для нас – це об’єктивна реальність, яка відкриває перед державою нові можливості розвитку, адже сприяє поширенню інформації, знання нових технологій, дає змогу повніше використовувати переваги міжнародного поділу праці й ефективніше – ресурси, що позначаються на всіх сегментах суспільного життя.

Якщо говорити про роль молоді у європейському суспільстві, то для молоді України Європа стала місцем, де можна себе реалізувати, досягти своєї мети.

Європейський простір вищої освіти відкриває величезні перспективи для сучасної молоді. Європа зі своєю розвинутою інфраструктурою надає велику можливість розвиватися і спортсменам, досягати висот. Для молодих спеціалістів буде вільний простір для обміну новітніми здобутками у науці та культурі.

Під час спілкування зі ЗМІ Президент України В. Янукович заявив: – Питання євроінтеграції для України – це питання модернізації нашої країни до європейських стандартів, як технічних так і правових, демократичних. Також процес євроінтеграції буде сприяти розвитку торгово-економічних стосунків з ЄС!

На десятому світовому конгресі українців у Львові головним було питання євроінтеграції України, яка, за словами президента світового конгресу українців Євгена Чолія, є запорукою незалежності України і сприятиме її демократизації.

Аналізуючи перспективи входження України в ЄС, варто розглянути соціально-політичний та економічний аспекти. Найперше, членство у Європейському співтоваристві забезпечить права і свободи людини, зміцнить позиції засобів масової інформації як незалежного способу виявлення громадської думки, створить всі умови для утвердження основ громадянського суспільства.

В центрі всіх політичних і соціальних процесів буде не влада, а кожна людина, з її проблемами, переживаннями і мріями. В економічному ж плані, покращаться рівень і стандарти життя населення, добробут суспільства. Можна сподіватися, що високий рівень економічного розвитку і, як наслідок, збільшення доходів людей сприятимуть розвитку культурної сфери, оскільки перед нами відкриваються можливості для вільного пересування по інших країнах, для ознайомлення з їх культурою, традиціями, пам’ятками архітектури та мистецтва, що без сумніву збагачуватиме наш внутрішній світ. До того ж ми повинні зберегти все те неповторне і унікальне, що має в собі наша культура. Адже в Європу ми повинні увійти як самодостатня, високорозвинена і самобутня держава.

Пов’язуючи майбутнє України з подальшим поглибленням євроінтеграційних процесів, треба спочатку забезпечити сталу позитивну динаміку основних економічних показників, прискорене розв’язання соціальних і духовних проблем та поступове зниження рівня конфліктного потенціалу в суспільстві.

На території району здійснюють діяльність 13 підприємств з іноземними інвестиціями. Найбільші суми інвестицій надійшли з Данії – 60,1%, Німеччини – 34,5, Кіпру – 4,1, Польщі – 0,8, Латвії – 0,4. Продовжуються роботи щодо відкриття МАПП «Угринів – Долгобичів».

Окрім цього в районі втілюються в життя проекти за Програмою транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2007-2013» Європейського Інструменту Сусідства і Партнерства:

– «Покращення доступності і якості прикордонної інфраструктури (реконструкція дороги Крилув – Долгобичiв і ремонт дороги в Угринові».

– «Покращення стану природного середовища і якості життя мешканців прикордонних територіальних громад Долгобичів і Хоробрів через систему збору, складування і сортування відходів».

На території Сокальського району впроваджується п”ять проектів, спрямованих на реалізацію положень Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, загальною вартістю 11 772,7 тис. грн. на об’єктах Сокальської ЦРЛ – капітальні ремонти будівель поліклініки, терапевтичного відділення, лікувального корпусу; а також капітальні ремонти неврологічного відділення та молочної кухні.

 З 2000 року є чинними чотири угоди про співпрацю між Сокальським районом і польськими повітами Грубешів, Остроленка, Томашів, та м. Лєборк.

Цей приклад продовжили вісім територіальних громад.

Окрім цього Сокальський район є асоційованим членом Єврорегіону «Буг».

Під час виступу на відкритті дев’ятої сесії Верховної Ради Президент України Віктор Янукович наголосив: «Асоціація з ЄС потрібна не владі чи опозиції. Асоціація потрібна Україні. Це в першу чергу – стимул до подальшого реформування, прискореної модернізації, підвищення соціальних стандартів. Ми маємо значно прискорити реалізацію програми реформ, зокрема, завершити реформування судової системи, органів прокуратури та внутрішніх справ».

Наталія КАРТАШОВА,
голова Сокальської районної державної адміністрації.

Голос Сокальщини на GoogleNews