Home / Цікаво знати / Автополив з допомогою баблера – Поради від GreenSad

Автополив з допомогою баблера – Поради від GreenSad

Вельми розумним і ефективним рішенням для ваших ландшафтних ділянок може стати автоматичний полив з допомогою крапельних кілець або баблерів. Малі архітектурні форми і квіткові клумби – далеко не єдині складові ландшафтного дизайну ділянки, оформленої за останніми модними тенденціями. Для створення різноманітних ландшафтів сьогодні не менш часто використовують малі архітектурні форми і дорослі дерева. У разі правильної посадки і дотримання порад досвідчених ландшафтних дизайнерів, дерева розвивають кореневу систему досить швидко, відмінно приживаються до нових умов існування, доповнюючи будь-яку садову композицію.

Для забезпечення прийнятних умов розвитку молодих посадок слід звернути увагу в першу чергу на регулярний полив рослин. На сьогоднішній день цю важливу функцію в ландшафтному будівництві достатньо непогано виконують системи автоматичного поливу. Керувати зрошенням в даному випадку можна за допомогою контролера, а дозування подачі вологи до прикореневих зон виконується за рахунок спеціального обладнання.

У процесі узгодження плану системи автоматичного поливу дуже часто трапляється, що замовник відмовляється виділяти під систему окрему ділянку території. Особливо якщо в зоні уже прижилися окремі види рослин. Для зрошення таких дерев слід застосовувати спеціальні фурсунки, що виконують функції прикореневого поливу. Вони називаються баблерами, і при їх установці в систему потрібно уважно розрахувати кількість води, необхідної для поливу даної ділянки, а також пропускний перетин водопроводу.

Кожне дерево має свої особисті вимоги до параметрів поливу. Відомо, що деякі типи рослин споживають вологу рідко і в незначних кількостях, а інші породи дерев віддають перевагу більш регулярному та інтенсивнішому поливу. У такому випадку територія розбивається на декілька зон і баблер підбирається окремо для кожного типу дерева, з урахуванням необхідного дебету води. Тільки так ви зможете досягти ідеальних параметрів зрошення.

Баблер встановлюється в прикореневій зоні рослини на відстані 30-40 см від основи стовбура. У поливі найчастіше застосовуються баблери двох видів: динамічні та статичні. Статичні більш доступні, але мають один недолік – оскільки в спекотний день залишки води в баблері є цілющою вологою, то їх можуть гризти домашні собаки. Динамічний же ховається  назад в землю після кожного процесу зрошення, залишаючись непомітним.

(c) Батащук Ирина

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

ТОП-5 квартир в новобудовах Одеси за крок від моря

Одеса … Це прекрасне місто на ...