Цікаво знати

Ціни на медичні препарати в аптеках протягом останнього часу стрімко зросли

Побачили це і люди, які традиційно у січнілютому хворіють на застуду. Ці місяці – пік гострих респіраторних захворювань, ангіни, грипу. Хоч цьогоріч зима видалась на диво теплою, захворювання не оминули сокальчан.

Ось і я вранці відчула біль у горлі. По дорозі на роботу забігла в аптеку, а тут, незважаючи на ранню пору, було вже чимало осіб. Поки стояла у черзі, роздивлялась по вітринах. Коли побачила ціну на таблетки від горла «Фарингосепт» – 39,20 гривні, то в мене відразу змінився настрій. Ще ж наприкінці минулого року вони коштували суттєво дешевше. 

– Минулого року я купувала «Колдфлю» від простуди за 4 гривні, він мені допомагав. А тепер його немає в аптеках, фармацевти кажуть, що зняли з виробництва. Це тільки в нас, в Україні, так може бути, що хороші помічні ліки забирають з прилавків, а на їх місце пропонують дорогі імпортні медикаменти, які нам не по кишені. От сьогодні купила «Комбігрип», його ціна 16 гривень – в чотири рази вища від «Колдфлю». Але змушена була купити, бо ж лікуватися треба», – розповіла відвідувачка аптеки Надія Куропата. 

І справді, в аптеці відчувається, що люди часто хворіють. Біля віконечка фармацевта – черга, запитую літнього дідуся, чи часто він приходить в аптеку. Той махнув рукою, а тоді відповів: «Дитино, маю підвищений тиск, тож щотижня приходжу по ліки для гіпертоніків. Зі своєї мізерної пенсії, яку заробив мозолями на колишньому заводі хімічного волокна, не можу дозволити собі дорогих препаратів. Раніше купував «Еналаприл», він коштував тоді 58 гривень, та тепер ці таблетки мені заслабкі, тож порадив лікар перейти на «Диокор», а він же коштує 150180 гривень. Коли дізнався в аптеці, що ліки такі дорогі, попросив фармацевта продати мені дешевші, порекомендували «Каптопрес». Коштували ці пігулки спочатку 16, потім 18 гривень, а зараз – вже 32 гривні за упаковку. А скільки ж тих упаковок треба в місяць, бо п’ю їх щодня. Отак одного вечора підрахував, що третину пенсії залишаю в аптеці».

– Нині аптеки – найбільш прибутковий бізнес, вони з’являються як гриби після дощу, – до нашої розмови долучилася Ірина Кокотень, яка стояла в черзі. – Є аптеки, які хоч трохи думають за найменш захищених людей, пропонують картки знижок та й ціни в них меншбільш доступні. А є такі, які роблять шалену націнку. Наприклад, той самий препарат може відрізнятися ціною в різних аптеках навіть на десятки гривень. А виробник у препаратів один, значить, власники аптек вирішують просто заробляти на людях. Я купую памперси, то щомісяця ціна росте, як на дріжджах. Так само і дитяче харчування, воно надзвичайно дороге. Малесеньке дитяче пюре – 1020 гривень, залежно від виробника. Тої державної допомоги вистачає хіба на памперси, а ще ж треба суміші купити, одяг, взуття. Навіть не знаю, як житимемо далі. А що казати багатодітним родинам, де виховуються декілька дітей?

Запитала я і фармацевта-провізора аптеки, чи після підняття цін зменшилося число покупців? Ось що мені відповіла: «Розумієте, ліки – не цукерки, що без них можна обійтися. Є категорія людей, які залежні від медикаментів, вони їм життєво необхідні. Я б не сказала, що люди стали купувати менше, скриплять зубами, але купують. Є діабетики або хворі на гіпертонію, вони – постійні покупці в аптеці, і коли бачать чергове підняття цін, в них відразу змінюється вираз обличчя. Але ж мусять купувати».

Я вирішила з’ясувати, чи відрізняються ціни на ті ж самі препарати в різних аптеках. До прикладу, взяла два різні медикаменти: льодяники від горла «Стрепсіл» і таблетки від підвищеного тиску «Каптопрес». В аптеці «Провізор» їх ціна 43 грн., а в «Сокаль-Фармація» – 59 гривень за упаковку, трохи дешевші в «Медсервіс» – 52,20 грн. Погодьтесь, різниця між цінами, майже в 17 гривень, не мала. Така ж ситуація і з «Каптопресом» – 32 грн., 40 грн. і 32,15 грн. відповідно. Тут теж різниця не гривнядві, а вісім гривень. От і виходить, що кожна аптека має свою націнку. 

Вийшла з аптеки з сумом. Прикро, що медикаменти такі дорогі, не кожному по кишені придбати ліки, які призначає лікар. Люди іноді займаються самолікуванням, навіть не звертаючись за назначенням до лікаря, бо знають: хворіти нині дорого, а де ж взяти грошей? 

Ольга ДИЛИН.   

 

Голос Сокальщини на GoogleNews