Home / Цікаво знати / Що таке ВСД і які відгуки про лікування?! – Експерт Геннадій Васильович Ігнатьєв

Що таке ВСД і які відгуки про лікування?! – Експерт Геннадій Васильович Ігнатьєв

На запитання журналіста відповідає фахівець знаменитої «Клініки доктора Ігнатьєва», Вертеброневрологія, мануальний терапевт Ігнатьєв Геннадій Васильович.

Геннадій Васильович, що означає абревіатура ВСД?

ВСД або вегетосудинна дистонія – це складне багатолике стан, який характеризує нездатність організму адекватно реагувати на зміни навколишнього середовища. В основі патології лежить порушення вегетативної нервової регуляції різних життєво важливих функцій організму. Це проявляється у вигляді різких перепадів артеріального тиску, підвищеної метеочутливості, порушеною терморегуляції – хворого то морозить, то кидає в жар. Крім того, є порушення і в псіхоемоціоналной сфері – хворий дратівливий, неспокійний, його переслідує почуття тривоги, страху, незахищеності. Спостерігаються також порушення сну, запаморочення, непритомні стани, погане травлення, втрата апетиту та інші симптоми.

Хто найчастіше страждає ВСД?

Вегетосудинної дистонії більш всього схильні діти та підлітки, жінки, чоловіки після 50 років. Останнім часом випадки ВСД почастішали у всіх вікових категоріях, особливо серед населення великих міст з поганими екологічними умовами.

У чому причина виникнення ВСД?

Однією з головних причин вегетосудинної дистонії є остеохондроз шийного відділу хребта. Дегенеративні зміни міжхребцевих дисків, кісткові розростання тіл хребців, захисний спазм м'язів і реактивний набряк ведуть до здавлення не тільки нервових корінців у шийній зоні, але і хребетних артерій. Це пара судин, що живлять задню частину головного мозку – саме тут розташовані найважливіші вегетативні центри регуляції життєвих функцій. До них відносяться судиноруховий центр, відповідальний за нормальний кров'яний тиск і частоту пульсу, центр терморегуляції, дихальний центр та інші. Компресія хребетних артерій, навіть одностороння, призводить до різного ступеня гіпоксії клітин вегетативних центрів, що викликає порушення їх діяльності. Крім того, будь-яка киснева недостатність в мозковій тканині стає причиною психоемоційної нестабільності.

Спасибі доктор Ігнатьєв! Скажіть будь ласка, наскільки небезпечна вегетосудинна дистонія?

Патології часто не надається того значення, яке вона в дійсності має. Сама по собі, вегетосудинна дистонія може бути і безпечна, але це сигнал про серйозні порушення в центральній нервовій системі, які ігнорувати не можна. Крім того, вегетосудинна дистонія заважає людині нормально жити і працювати, позбавляє його всіх тих радостей, які доступні здоровій людині. Тому ВСД потрібно обов'язково лікувати, причому невідкладно.

Як лікується ВСД, які відгуки про лікування у Ігнатьєва Г.В.?

Лікування вегетосудинної дистонії залежить від її походження. Багато сучасні лікарі роблять помилку, намагаючись купірувати симптоми патології. Але, не з'ясувавши справжню причину захворювання, неможливо привести хворого до одужання. У разі вертеброгенной вегетосудинної дистонії необхідно зробити все можливе, щоб усунути здавлювання хребетних артерій зміненими елементами шийного відділу хребта. Іншими словами, потрібно лікувати остеохондроз і його ускладнення. У клініці Ігнатьєва для цього використовуються безпечні і високоефективні в умілих руках мануальні методики, маніпуляційні техніки, голкорефлексотерапія. Чудовим доповненням до мануальної терапії є фізіопроцедури, вправи лікувальної гімнастики та інші методики. Відгуки найпозитивніші, оскільки ми впливаємо на сам джерело проблеми. Єдине, не варто розраховувати на моментальний результат.

Наскільки велика ймовірність лікування при вегетосудинної дистонії?

За неухильного дотримання лікарським приписами будь-які прояви ВСД можна купірувати. Важливо налагодити також нормальний фізичний режим і психологічний фон. У лікуванні вегетосудинної дистонії беруть активну участь близькі хворого. Важливий також постійний контроль лікуючого вертебролога. З традиційної медицини наші фахівці використовують застосування вітамінно-мінеральних комплексів, хондропротекторів, а в іншому лікування обходиться використанням практичних напрацювань лікарів клініки Ігнатьєва.

Особлива подяка доктору Ігнатьєву Геннадію Васильовичу за приділений час! Продовжити обслужденіе статті, залишити відгуки можна на форумі медичного центру.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Доставка посилок з Англії в Україну

Емігранти, які виїжджають з України за ...