Home / Цікаво знати / ДЛЯ МАЛЕЧІ – ПОТІХА І РАДІСТЬ

ДЛЯ МАЛЕЧІ – ПОТІХА І РАДІСТЬ

…Здавалось, що гойдалка піднімала нас під самі небеса. Ми тішилися, сміялися, почували себе на сьомому небі. Це була мить дитинства, веселого і безтурботного. Не в кожного з моїх ровесників на подвір"ї були пісочниці чи гойдалки, зате це все, а ще гірки, драбинки ми мали, відвідавши дитячі майданчики мікрорайону хіміків. Та час і люди знищили ці добротні гойдалки, як спогад про них поодиноко нагадують металеві стовпи, яких ще не вдалося вивезти на металобрухт. Тому й з настанням теплих днів дітлахи як мурашки вовтузяться на спортивних тренажерах, що на площадці біля сокальських четвертої та третьої шкіл. Але цього мало, адже скільки молодих мам у візочках везуть своїх улюблених чад у скверик біля фонтана, а малюки там бігають, бавляться, не даючи старшим, що відпочивають на лавочках, почувати себе комфортно. Але ж десь мають гратися діти?!

Проте дорослі врешті подумали про малечу. Молодій мамі, директору Агенції регіонального розвитку Ганні Костюк прийшла на думку ідея: облаштувати дитячий майданчик. Ідея добра, але ж самотужки втілити її непросто. Тоді пішла вона до міської влади, поділилася своїм задумом, і депутатський корпус на сесії вирішив виділити земельну ділянку, практично у центрі міста, на перехресті вулиць Григоренка та Б. Хмельницького. Проте мешканці, що живуть по-сусідськи зі сквериком, дуже насторожено сприйняли цю ідею, думаючи, що тут виросте “палацик” когось з можновладців, і всі гуртом встали на захист зеленого оазиса. Та зро-зумівши, у чому насправді річ, лише при-вітали цей почин, хіба просили не нищити дерев та кущів. Не лише міська влада та сусіди підтримали спорудження цього дитячого майданчика, а й, насамперед, підприємці, без яких цей задум не став би дійсністю. Головним меценатом та ініціатором був ПП "Датський текстиль" (директор Йорген Седерхолм) та інші приватні підприємці: Ю. Мандрик, В. Ілечко, С. Лащук, Р. Швед, В. Зіньків, О. Пушанко, ТзОВ "Сотеко" (С. Костюк), ТзОВ "Сокме" (В. Бомко), ТзОВ "АРОПЛАСТ-ПЛЮС" (О. Сигидин), приватний нотаріус Н. Бойчук, ПП "Авангард" І. Шутовський, крамниці “АБС” (Л. Бабух) та "Марафон" (С. Вапінський). Також моральну і матеріальну підтримку для втілення цього проекту надали члени Сокальського осередку партії "Фронт змін", вже після відкриття і освячення цього дитячого майданчика лідер цієї партії, народний депутат Арсеній Яценюк оглянув його і зробив світлину на згадку. Підприємець Лев Саврук на громадських засадах керував будівництвом майданчика, пильнував, щоб роботи виконували якісно, і діткам тут було весело і безпечно проводити вільний час.

Цього недільного дня на дитячому майданчику, такому різнобарвному, заквітчаному, прикрашеному різнокольо-ровими кульками, зібрались дорослі, причетні до його відкриття: директор Агенції регіональ-ного розвитку Ганна Костюк, фінансовий директор ДП "Датський текстиль" Тарас Петровський, міський голова Сокаля Петро Савчук, голови райдержадміністрації та районної ради Микола Мисак та Олег Солодяк, сокальчанка, "сусідка" цього майданчика Ліза Цар. Усі вони бажали малечі, аби їм тут було затишно та весело, а дорослих просили шанувати цей острівець дитинства. Аби Божий дух витав над майданчиком і опікувався його маленькими господарями, його освятив митрофорний протоієрей о. Ярослав Кащук. А які дотепні строфи і веселі пісні та танки виконали вихованці дитячих садочків №№ 5 та 9. Їм щиро аплодували усі присутні. Та ще не встиг ведучий Олександр Новацький запросити Ганну Костюк, Тараса Петровського та Петра Савчука перерізати стрічки, аби урочисто відкрити майданчик, як хлопчики і дівчатка вже господарювали там: спускалися з гірки, гойдалися, спиналися по драбинці, а біля них тішилися їх батьки, бабусі і дідусі. Молода мама Оля Бас разом з бабусею привели свою маленьку Ганнусю, котра дуже раділа, пробачивши стількох дітей. А 2,5-річна Іринка Груша, ніяк не хотіла розлучатися з гіркою. "Якби нам хотілося, – поділилася своїми думками її мама Ірина, – щоб і в нашому мікрорайоні, скажімо неподалік піцерії "Фігаро", знайшлися добрі люди і спорудили дитячий майданчик, батьки б допомогли. Бо ж, дивіться, яка то радість для дітей". А мама чотирирічного Дмитрика, Зоряна Ваник, додала: "Це дуже гарний майданчик, а от, якби таких з десять було!". Звичайно, дивлячись на дитячу втіху, не хочеться вірити, що комусь підніметься рука все це знищити, та все ж планується на майданчику вста-новити відеокамери. Але ж може ми врешті навчимося шанувати своє громадське?!

Для дорослих урочиста частина закінчилась, а для малечі тільки розпочиналося свято, бо цього дня їм не лише подарували гарну розвагу, а й безкоштовно частували морозивом та цукерками. То ж нехай солодким, барвистим і теплим буде для кожного маленького хлопчика і дівчинки перебування на цьому дитячому майданчику. Даруймо нашим дітям свято!

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

ТОП-5 квартир в новобудовах Одеси за крок від моря

Одеса … Це прекрасне місто на ...