Home / Цікаво знати / Для вдалого лікування онкологічного захворювання головне вчасно виявити хворобу

Для вдалого лікування онкологічного захворювання головне вчасно виявити хворобу

Злоякісні новоутворення – це група захворювань, яких налічується понад тисячу. Хвороба розпочинається на клітинному рівні: щодня в організмі під впливом чинників навколишнього середовища або внаслідок порушення обміну речовин виникає близько 10 млн. ракових злоякісних клітин, які знищує імунна система. Але інколи вона не розпізнає аномальні клітини, які розмножуються, формуючи пухлину, що згодом проростає в органи, тканини та судини. З потоком крові або лімфи клітини пухлини розносяться по організму, формуючи метастази в інших органах.

Розвиток онкологічного захворювання проходить декілька етапів. Виділяють чотири стадії хвороби залежно від розмірів пухлини, ступеня ураження лімфатичних вузлів та наявності віддалених метастазів. На початковій стадії пухлина, як правило, має невеликі розміри та не виходить за межі тієї тканини, з якої виникла. В подальшому вона збільшується, проростає в навколишні тканини та лімфатичні вузли, і на четвертій – визначаються метастази в інших органах. Для більшості пухлин ефективність терапії залежить від стадії – чим раніше виявлено захворювання, тим більше можливостей лікування і тим позитивніший прогноз.

Встановити діагноз онкологічного захворювання в ранній стадії можна за умови проведення профілактичних оглядів та своєчасного звернення до лікаря у випадку появи клінічних симптомів. Дуже важливо бути уважним до себе. Такі злоякісні пухлини, як рак шкіри, молочної залози, ротової порожнини, яєчка, передміхурової залози, прямої кишки, можна виявити завдяки самоконтролю, до того часу, як захворювання перейде в запущену стадію.

Для деяких видів раку існують програми скринінгу, тобто виявлення захворювання або передпухлинної патології у здорових людей, які не мають скарг. Такі програми створено для діагностики раку шийки матки, молочної залози і товстого кишечника, а в деяких країнах – і для раку передміхурової залози. У країнах, де діють програми скринінгу онкологічної патології (ЄС, США, Канада, Австралія), досягнуто зниження смертності від онкологічної патології. На жаль, в Україні такої програми поки що не існує, але кожна людина може пройти необхідні обстеження, звернувшись до лікаря.

Проблема зростання захворюваності на злоякісні новоутворення в даний час залишається актуальною і для населення Сокальщини. В районі на диспансерному обліку знаходиться майже 1400 хворих різного віку, а в Львівській області – більше 53 тисячі – онкохворих. По структурі захворюваності на злоякісні новоутворення на першому місці є рак молочної залози, шийки матки, тіла матки, захворювання шкіри, крові, шлунковокишкового тракту, сечостатевої системи.

В Америці, Європі рак виявляють на нульовій чи початковій стадіях, а в Україні – на останніх, і це велика проблема. Потрібно, щоб люди не встидалися, не відкладали на завтра візит до лікаря. Хочу зауважити, що хворому необхідно звернутись у поліклініку у випадку: тривалого кашлю, осиплості голосу, появи крові у випорожненнях, тривалих закрепів, безпричинного зменшення маси тіла, зміни форми, розмірів або кольору родимок та інших новоутворень на шкірі, безпричинного збільшення лімфатичних вузлів тощо. Потрібно дбайливо ставитись до свого здоров’я, вести здоровий спосіб життя, бо куріння, алкоголізм – це сприятливе середовище для ракових клітин.

В Сокальській ЦРЛ є сертифіковане обладнання для визначення хвороби. За допомогою сучасного цифрового рентгеноапарату за лічені хвилини зроблять повне обстеження органів грудної клітки. У кабінетах фіброгастродуоденоскопії можна продіагностувати хворий орган і здати тканину на аналіз. Також є апарати ультразвукової діагностики, що дозволяють поставити діагноз на ранній стадій. При потребі хворих скеровуємо у Львівський обласний регіональний онкологічний центр. В Сокалі працюють високодосвічені клінічні лаборанти, лікарі різних профілів, які мають вищі категорії, котрі можуть швидко і правильно визначити захворювання, призначити курс лікування.

Якщо Вас турбує будьяка недуга, не займайтесь самолікуванням, а звертайтесь за допомогою до лікарів, які оглянуть, проконсультують і назначать лікування. Пам’ятайте, що рак – це не вирок. Головне – вчасно цю хворобу виявити і пройти курс лікування. 

Ярослав ГАНІТКЕВИЧ, хірургонколог, кандидат медичних наук.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Обслуговування IT-інфраструктури – рішення для Вас

Як грамотно організувати обслуговування IT-інфраструктури компанії ...