Цікаво знати

Для зняття та перенесення грунтового покриву (родючого шару грунту) необхідний спецдозвіл

Власники земельних ділянок та землекористувачі, які проводять гірничодобувні, геологорозвідувальні, будівельні та інші роботи, зобов’язані отримати дозвіл на зняття та перенесення грунтового покриву (родючого шару грунту) земельної ділянки, якщо це призводить до порушення поверхневого (родючого) шару грунту.

Спеціальний дозвіл на зняття та перенесення грунтового покриву (родючого шару грунту) земельних ділянок – це офіційний документ, який видається на підставі затвердженого в установленому законом порядку проекту землеустрою і дає право власнику земельної ділянки чи землекористувачу на зняття та перенесення грунтового покриву (родючого шару грунту) земельної ділянки.

Дозвіл не вимагається у випадках, якщо переміщення грунтового покриву (родючого шару грунту) здійснюється в межах однієї й тієї самої земельної ділянки, що надана для ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва та будівництва індивідуальних гаражів.

Дозвіл видається на підставі затвердженого в установленому законом порядку проекту землеустрою, у якому повинні бути визначені умови зняття, збереження і використання родючого шару грунту та порядок проведення рекультивації порушених земель.

Проект землеустрою повинен бути розроблений відповідно до вимог законодавчих та нормативноправових актів, які регламентують порядок розробки, розгляду, погодження, затвердження та внесення змін до проектів землеустрою.

Щоб не виникало подібного порушення, для отримання спеціального дозволу на зняття та перенесення грунтового покриву (родючого шару грунту) земельних ділянок, власник земельної ділянки, землекористувач або їх представник звертається із письмовою заявою до управління Держземінспекції Головного управління Держкомзему у Львівській області, яке знаходиться за адресою: м. Львів, пр. Чорновола, 4, кабінет №101. До заяви треба додати необхідні документи.

За результатами розгляду матеріалів інспекційний орган Держкомзему протягом 30 календарних днів з дня їх одержання видає дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки або мотивовану відмову.

Зняття та перенесення грунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу є порушенням статтей 168, 211 Земельного кодексу України, за яке передбачено адміністративну відповідальність згідно зі статтею 533 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто є адміністративним правопорушенням.

Відповідно до статті 533 Кодексу України про адміністративні правопорушення зняття та перенесення грунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу, а також невиконання умов зняття, збереження і використання родючого шару грунту – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти (від 170 до 340 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двадцяти до п’ятдесяти (від 340 до 850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно зі статтею 254 Кодексу про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол.

Внаслідок порушення земельного законодавства, окрім адміністративної відповідальності, за зняття та перенесення грунтового покриву (родючого шару грунту) без спеціального дозволу на підставі «Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок зняття грунтового покриву (родючого шару грунту) без спеціального дозволу», яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2007 року №963, здійснюється нарахування шкоди, заподіяної внаслідок вказаного порушення земельного законодавства.

Розмір заподіяної шкоди, внаслідок зняття грунтового покриву (родючого шару грунту) без спеціального дозволу, може в десятки разів бути більший, ніж адміністративне стягнення.

Тому наполегливо раджу перед тим, як щось робити із вподобаною земельною ділянкою, подбайте про належне оформлення документів на неї.

Думаю, що ця інформація застереже жителів Сокальщини від необдуманих кроків, і вони не скоюватимуть подібного правопорушення.

Ігор МАРТИНЮК,  завідувач сектору державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель управління Держкомзему у Сокальському районі.

бой Федор Емельяненко – Джефф Монсон пройдет 20 ноября

Голос Сокальщини на GoogleNews