Home / Цікаво знати / Змінено порядок вручення актів невиїзних перевірок

Змінено порядок вручення актів невиїзних перевірок

 В ДПІ у Сокальському районі відбувся сеанс телефонного зв’язку ,,гаряча лінія", під час якого на запитання платників податків відповідав начальник ДПІ у Сокальському районі ДПС Львівської області Андрій Іванович ТУРКОЛЯК.

 
До Вашої уваги найактуальніші запитання.
 
 Я  фізична особа  підприємець. В червні подавала заяву на єдиний податок, але одержала відмову у видачі Свідоцтва платника єдиного податку внаслідок наявності податкового боргу. У липні 2012 року борг було погашено. Чи можу я в жовтні знову подати заяву на отримання Свідоцтва платника єдиного податку з 1 жовтня цього року?
 
 Підпунктом 291.5.8 Податкового кодексу України встановлено, що суб’єкти господарювання, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, окрім безнадійного податкового боргу, який виник в результаті дії обставин непереборної сили (форсмажорних обставин), не можуть бути платниками єдиного податку.
 
Також пп. 298.1.4 Податкового кодексу України встановлено, що суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу України, може ухвалити рішення про перехід на спрощену систему оподаткування один раз впродовж календарного року шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.
 
Отже, відповідно до Податкового кодексу України заяву на перехід на спрощену систему оподаткування підприємець  фізособа може подати тільки один раз в календарному році. І якщо за першою заявою була дана мотивована вказаними вище нормами Податкового кодексу України відмова, то у 2012 році Вам дадуть відмову по другій і подальших поданих заявах на такий перехід.
 
 Доброго дня, Андрію Івановичу! Телефонує Вам головний бухгалтер приватного підприємства, яке є платником податку на прибуток. Прошу сказати, які будуть податкові наслідки для юридичної особи у разі понесення витрат на придбання товарноматеріальних цінностей та отримання послуг від фізичних осібпідприємців  платників єдиного податку 1 та 2 груп? 
 
У випадку здійснення названих Вами операцій податкових наслідків для юридичної особи  платника податку на прибуток законодавством не передбачено. В Узагальнюючій податковій консультації з питання формування витрат по операціях з фізичними особами  підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування, затвердженій наказом Державної податкової служби України від 15.02.2012 р. № 121, зазначено: "починаючи з 1 січня 2012 року, юридичні особи  платники податку на прибуток при визначенні об’єкта оподаткування можуть включати до складу витрат витрати з придбання товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичних осіб  підприємців, які сплачують єдиний податок незалежно від групи, до якої віднесено фізичну особу  підприємця, за умови, що такі витрати пов’язані з господарською діяльністю платника". 
 
 Скажіть, будь ласка, чи змінився цього року порядок вручення актів невиїзних перевірок?
 Порядок було змінено Законом № 4834. Цього року внесено зміни до Кодексу та встановлено, що акт документальної невиїзної перевірки після його реєстрації вручається особисто платнику податків чи його законним представникам або надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
 
Таким чином, у разі неможливості з будьяких причин вручити акт (довідку) перевірки особисто платнику податків орган ДПС може направити його за місцем реєстрації такого платника рекомендованим листом із повідомленням про вручення, чим забезпечується право суб"єкта господарювання на ознайомлення з матеріалами документальних невиїзних перевірок та у разі незгоди  подальшого подання до органу ДПС заперечень до акта перевірки або оскарження прийнятих податкових повідомленьрішень.   
 
 Доброго дня, Андрію Івановичу. Хотіла б почути відповідь на таке запитання: як проводиться оцінка вартості нерухомого майна для розрахунку податку на доходи фізичних осіб при отриманні фізичною особою об"єктів спадщини (подарунка)? 
 
 Визначення оціночної вартості нерухомості та об"єктів незавершеного будівництва здійснюється відповідно до національних стандартів №1 та №2.
 
Згідно з нормами Податкового кодексу кошти, майно, майнові чи немайнові права, успадковані платником податку, оподатковуються за правилами, встановленими ст. 174 Податкового кодексу.
 
Отже, для нарахування податку на доходи фізичних осіб при отриманні спадщини (подарунка) у вигляді нерухомого майна застосовується оціночна вартість майна, але не нижче вартості, визначеної у довідці бюро технічної інвентаризації. Оцінка ґрунтується на засадах національних стандартів оцінки майна та вимогах нормативноправових актів з оцінки майна.
 
 Чи несе відповідальність податковий агент в разі подання ним уточнюючого податкового розрахунку за формою № 1ДФ через виявлення помилки, яка не впливає на показники, зазначені в графах 3, 3а, 4 та 4а, зокрема, уточнюються реквізити підприємства, вносяться зміни до ідентифікаційного номера найманого працівника, ознаки доходу?
 
 Якщо помилка, виявлена платником податку, не впливає на показники, зазначені в графах 3, 3а, 4 та 4а податкового розрахунку за формою •№ 1ДФ, зокрема вносяться зміни до ідентифікаційного номера найманого працівника або змінюється ознака доходу, або до реквізитів підприємства, то до податкового агента не застосовується відповідальність у вигляді штрафу в розмірах, передбачених п. 50.1 Податкового кодексу України. 
 
Разом з тим, згідно з п. 119.2 Податкового кодексу України неподання, подання з порушенням установлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 грн. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого впродовж року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн.
 
 Скажіть, будь ласка, як продавцю виписати податкову накладну, якщо покупець протягом дня в межах однієї цивільноправової угоди одним банківським переказом оплатив різні товари за різними рахунками?
 
 Відповідно до п. 201.4 ст. 201 Податкового кодексу податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов"язань продавця. Оригінал податкової накладної видається покупцю, копія залишається у продавця товарів (послуг).
 
Таким чином, якщо продавцю в межах однієї цивільноправової угоди одним банківським переказом покупець оплатив різні товари за різними рахунками, то такий продавець повинен виписати податкову накладну загальною сумою, що відповідає фактичній сумі оплати за поставлену ним продукцію, та обов"язково зазначити в такій податковій накладній номенклатуру товару.
 
Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у Сокальському районі.
Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

купити мазду 3 бу в Україні

Задумуєшся над своїм майбутнім – купуй автомобілі з пробігом!

Кожен хто мріє про свій власний ...