Home / Цікаво знати / Як користуватися мапою та компасом?

Як користуватися мапою та компасом?

Щоб зорієнтуватися в просторі тобі потрібно мати компас і мапу. Мусиш також знати як користуватися цими засобами, і як вони взаємодіють між собою. Також необхідно знати де ти знаходишся, куди хочеш іти і де ці два місця знаходяться на карті. Часом можна згубитися незважаючи на вміння користуванням компасом і мапою.

Щоб уникнути найбільш частих помилок, прочитай нижче описану інструкцію і перш ніж все зробити, перевір два рази.

ЩО БУДЕ НЕОБХІДНО: компас, мапа з масштабом

1. Подумай де ти знаходишся і позначи те місце на карті. Упевнися, що орієнтовний пункт, в якому стоїш то є точно той самий, який відмічений на мапі. Також подивися чи пункт, до якого ти прямуєш, є на мапі та позначи його.

2. Поклади компас на мапу, та розмісти його так, щоб напрямки в компасі співпадали з напрямками мапи. Упевнися, перевіряючи на карті, чи компас показує відповідний напрям.

3. Визначи на компасі північ. Щоб цього досягти, тримай мапу і компас в одному місці і обертай компас поки позначка півночі (зазвичай червона) співпаде з північчю, відміченою на мапі.

4. Прикладай мапу і компас, поки стрілка, яка вказує на північ в компасі, зрівняється з північчю, відміченою на твоїй мапі. Тепер північ на твоїй карті, відповідний півночі в дійсності.

5. Повернися в напрямку пункту, до якого ти прямуєш. Щоб це зробити прийми компас з карти, але його ще не ховай. Тримай компас в горизонтальному положені по відношенню до землі перед своїм тілом. Поверни своє тіло так, щоб у взятому тобою компасі напрямок визначений стрілкою співпадав з північчю. Переконайтеся в тому, що поблизу немає ніяких металів, які могли б вплинути на роботу магнітної стрілки компаса.

6. Вирушай у напрямку, визначеним тобою, кінцевого пункту.  На шляху до нього намагайся шукати і запам'ятовувати які-небудь особливі ознаки, наприклад, камені чи специфічні дерева чи споруди. Час від часу перевіряй на карті чи добре ти йдеш, якщо так, то не змінюйте обраний шлях.

ПОРАДИ:

– Переконайся в тому, що визначений на компасі напрям не піддався раптовій зміні.

– Якщо через якийсь час північ на карті не відповідає з півночі на компасі, заново встановіть напрямок так, щоб був відповідним.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Турка мідна Троянди кохання

Свіжа кава в турці – що може бути краще: як підібрати джезву для домашнього користування

Традиційний і найпоширеніший посуд для приготування ...