Цікаво знати

Як побудувати будинок з газоблоку своїми руками

Перед тим, як вирити котлован під фундамент, провели геологічне дослідження грунтав мальовничому, екологічно відносно чистому спальному районі м Кривий Ріг розташований цей котедж. Він побудований з газобетонних блоків.

Бажання змінити квартиру в багатоповерхівці на власний будинок в Олени та Василя було давно. Кілька років тому вони купили ділянку в старому, обжитому мікрорайоні міста.

Вирішальними аргументами «за» стали близькість до лісу і водойми, прекрасні близькі й далекі види, зручна транспортна розв'язка і можливість підключитися до міських мереж газо-, електро- і водопостачання. Ділянка площею 12 соток має невеликий ухил. Більшу частину наділу займає город. Також на ділянці росте кілька дорослих плодових дерев, а в далекій частині саду – великий прекрасний виноградник.

Ще на ньому були розміщені старенький саманний будинок, гараж та літня кухня.

Оскільки стояло завдання зберегти сад, город, виноградник і старий будинок, місцем для нового котеджу був майданчик приблизно 9 х13 м.

Генеральний план і проект будинку з газоблоку

Генеральний план – це, звичайно ж, проект, – важливий документ і для будівельників, і для майбутніх домовласників. Без проекту будинок будувати не можна. Втім, випадки, коли будинок будується буквально «на око», для України нерідкі. Власники таких котеджів, що представляють найчастіше серйозну небезпеку для живуть в них людей, довго потім оббивають пороги БТІ в надії узаконити будівлю …

Господарі будинку, які вважають, що правильне початок – запорука гарного завершення, вирішили все робити за правилами: спочатку проект, потім – будівництво.

Проект будинку з газосилікатних блоків вибирали довго, оскільки були певні обмеження та вимоги. По-перше, Пристрій дерев'яної опалубки для заливки фундаменту в підвальну частьразмери майданчика під забудову. По-друге, належало витримати відстань до кордону з сусідами. Крім того, будинок повинен бути з гаражем, ворота якого одночасно повинні були служити огорожею вулиці. В даному випадку майбутнім домовласникам потрібно було навіть спеціальний дозвіл з умовою: над гаражем, що виходять на вулицю, не проектувати житлові приміщення.

Переглянувши безліч варіантів проектів будинків з газоблоку (безкоштовно) в спеціалізованих каталогах і в інтернеті, майбутні домовласники так і не знайшли потрібний на 100% варіант. І вирішили скоистатися прпозицією фірми Металбудсервіс. Спеціалісти фірми запропонували не тільки проект, але і послуги з допомоги в будівництві Проектом було передбачено будівництво двоповерхового котеджу загальною площею 180 м2, житловою – 80 м2 з підвалом під гаражем і повноцінним горищем з мансардними вікнами.

Після відпрацювання численних варіантів вималювалася наступна планування:

1. Підземна частина будинку під гаражем – це підвал, поруч з ним техприміщення зі сходами.

2. Простір першого поверху займають гараж, хол, кухня-їдальня і вітальня з каміном.

3. На другому поверсі над гаражем – велика лоджія з видом на вулицю, далі – з лівого боку – кімната і бібліотека, суміжна зі спальнею. З правого боку – велика гардеробна, санвузол і ще одна кімната.

4. Горище запланували неопалювальний, але повноцінний, з вікнами.

Погодивши її в місцевому органі виконавчої влади, власники звернулися в ліцензовану будівельну компанію і отримали дозвіл на будівництво. Після прорахунку і затвердження кошторису та придбання будівельних матеріалів були розпочаті будівельні роботи. Стартував п'янкий процес взаємовигідного співробітництва, в якому професіоналізм будівельників у поєднанні з вимогливістю господарів,  незабаром став давати результати, які тішать і задовольняють обидві сторони.

Будівельникам під чітким керівництвом майбутніх домовласників потрібно було побудувати двоповерховий котедж загальною площею 180 м2, житловою – 80 м2 з підвалом під гаражем і повноцінним горищем з мансардними вікнами.

Скільки піде часу на будівництво будинку своїми руками з газоблоку?

Пристрій кроквяної сістемиПеріод будівництва цього котеджу загальною площею 180 м2 «від фундаменту до даху», включаючи внутрішню обробку, зайняв близько 9 місяців.

Фундамент для будинку з газоблоків

Фундамент – важлива частина будинку. Без якісного фундаменту будинок може просісти, потріскатися і т. Д. Взявши проби грунту і враховуючи, що будинок буде побудований з газобетону з бітумночерепічной дахом, а, значить, вийде міцний, але легкий, було вирішено, що в даному випадку достатньо стрічкового монолітного фундаменту . Для нього спочатку по периметру будинку, в місці майбутньої несучої стіни та підвалу була виконана дерев'яна опалубка глибиною приблизно 90-95 см (в різних місцях глибина трохи відрізняється, так як будинок стоїть на невеликому ухилі). Опалубку і підвальну частину будинку залили бетоном. Підвальна частина стала своєрідним «якорем», «фундаментної подушкою» будинку.

Голос Сокальщини на GoogleNews