Home / Цікаво знати / Кількість хворих на грип зростає

Кількість хворих на грип зростає

З 18 по 27 січня в медичні заклади Сокальського району з гострими респіраторними вірусними захворюваннями та симптомами грипу звернулися 2281 особи, з них 96 були госпіталізовані, з них 44 дорослих і 52 дитини. Можна сказати, що наприкінці січня кількість хворих на гострі респіраторні захворювання збільшилася. Зокрема, станом на 26 січня в медичні заклади району звернулося з гострими респіраторними вірусними захворюваннями та симптомами грипу 248 осіб, з них 120 дорослих і 128 дітей до 18 років. На щастя, немає летальних випадків захворювання на грип. Проте у деяких пацієнтів це захворювання призвело до ускладнень, зокрема, у терапевтичному відділенні лікувалися від запалення легень – 10 пацієнтів, в інфекційному  один дорослий та одна дитина, ще троє діток поступили з пневмоніями у дитяче відділення. Більшість пацієнтів уже одужали, інші  пішли на одужання.

Однак хотів би застерегти громадян, що грип є смертельно небезпечним недугом, яким легко заразитися від іншої людини повітряно-крапельним шляхом (вірусні частки по повітрю переносяться від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), при тісному контакті (знаходження на відстані близько 2х метрів). Тож, при перших клінічних ознаках грипу: підвищення температури тіла до 38 градусів і вище, без інших супроводжуючих симптомів, може свідчити про появу грипу; головний біль, біль у м'язах, біль у горлі, кашель, нежить, закладення носа, в окремих випадках  блювота і понос, потрібно негайно звертатись до лікаря,  за необхідності обстежитися на вірус, отримати лікування протягом перших двох діб з часу появи симптомів недуги. У випадку тривалої гарячки (більше 35 днів) негайно повторно звернуться до лікаря, щоб не допустити важких ускладнень. 

У зоні ризику  діти до 5-ти років, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, хворі на хронічні серцевосудинні захворювання, хронічні захворювання легенів та з іншими тяжкими хронічними захворюваннями, а особливо  вагітні жінки й породіллі. Вони мають бути на контролі лікаря акушер-гінеколога та при перших симптомах грипу їх слід негайно госпіталізувати.

Найбільш ефективним засобом профілактики грипу є своєчасна вакцинація. 

Ярослав ВОРОНА, лікар-інфекціоніст. 

 

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Як правильно вибрати електрику для будинку?

Ремонт – це явище, яке наздоганяє ...