Цікаво знати

Кров людська – не водиця, а порятунок життя!

Всесвітній день донора крові (14 червня) дозволяє дещо глибше усвідомити значення здачі крові і сприяє тому, що більше людей стануть донорами крові. Важливість цього дня полягає не лише в тому, аби залучити нових донорів, а й висловити вдячність тим людям, що добровільно здають свою кров, не отримуючи за це будьякої винагороди, окрім свідомості того, що вони причетні до ще одного врятованого життя. У Сокальському районі минулого року таких людей, котрі своєю кров`ю рятували життя інших, налічувалося 930 осіб, у цьому році протягом п’яти місяців донорами стали 456 мешканців району. Отож, вшановуючи поважних донорів, сподіваємось на свідомість молодого покоління, котрі віддаватимуть свою безпечну кров для порятунку людського життя. Добровільна безоплатна здача крові  основа для забезпечення безпечною кров`ю, оскільки вона практично унеможливлює інфікування хворобами, що можуть передаватися при переливанні крові. Щодо безпечної крові, то працівники Сокальської філії Львівського обласного Центру Служби крові дуже відповідально ставляться до цього, виявляють браковану кров. Минулого року серед донорів виявили і підтвердили два випадки хворих на СНІД, 11  хворих на гепатит С і дев`ять на гепатит В. Велику просвітницьку і роз`яснювальну роботу щодо пропаганди донорства проводить Товариство Червоного Хреста.

Що означає кров для нас? Кров, яка тече по венах і артеріях, забезпечує всі органи і тканини організму киснем, живильними речовинами. Значення її в організмі людини є надзвичайно важливе, а втрата її третини – небезпечна для життя. Щодня виникає потреба в переливанні крові у тисячі людей, котрі балансують на межі життя і смерті.

Для більшості людей фінансова сторона донорства не є першочерговою. Адже донорство має й перевагу  рятує когось і одночасно оздоровлює організм донора, який оновлюється на клітинному рівні.

Законом України "Про донорство крові та її компонентів" передбачено пільги для Почесних донорів. Статус почесного донора набуває особа, яка 40 разів здала безкоштовно максимально допустиму дозу крові або плазму крові в кількості 60разових максимально допустимих доз.

Донор, котрий сотню разів здав кров, може бути нагороджений державною нагородою України.

Донором може стати людина віком від 18 до 60 років, яка веде здоровий спосіб життя і не має протипоказань щодо здачі крові. Процедура взяття крові досить проста. Лікар детально обстежує шкіру, слизові, лімфатичні вузли, легені, проводить аналіз крові. У Сокальській філії Служби крові на основі донорської крові виготовляють препарати альбумін та полібіолін.

Донорство виховує в людині високі моральні принципи  гуманізм, доброту, чуйність, патріотизм.

Мар’ян СЕМЕНЮК,
начальник Сокальської філії Львівського обласного центру Служби крові.

 

На знімках: зліва – працівники відділу заготівлі крові; в центрі – донор Володимир РУЖАК, котрий вже 12 разів здавав кров, і молодша медсестра Віра ЛАХ; справа – операційні медсестри Галина ФІНІВ та Наталія ШРАМ.
Фото Оксани Проць.

Голос Сокальщини на GoogleNews