Home / Цікаво знати / Хто ж відповідатиме за продовольчу безпеку людей?

Хто ж відповідатиме за продовольчу безпеку людей?

Ветеринарна медицина має вирішальне значення у розв'язанні соціально-економічних завдань та забезпеченні продовольчої безпеки країни. Вона належить до низки галузей, які стосуються майже всіх громадян, з огляду на загальноприйняте положення "Медицина рятує людину, ветеринарія – людство".

Ветеринарна медицина як галузь охоплює систему наук про хвороби тварин, їх профілактику, діагностику, лікування, визначення якості харчових продуктів і сировини тваринного походження та діяльність, спрямовану на збереження здоров'я й продуктивності тварин, запобігання захворюванням і захист людей від хвороб, спільних для тварин і людей. На сайті гіпермаркету Союз-мебель ви знайдете великий вибір мебелі – пропозиції різних виробників . Консультанти магазину допоможуть вам у виборі. Ви можете здійснити замовлення за допомогою порталу, а також зателефонувавши безпосередньо в магазин по контактам, вказаним у розділі Контакти. Мебель доставляється у різні куточки України.

Міжнародне епізоотичне бюро визнає вітчизняну ветеринарну медицину однією з кращих у світі по законодавчо-нормативній базі, по структурі зверху до низу і по епізоотичному благополуччі, тому питання щодо подальшої реорганізації (реформування чи скорочення) не на часі. Не можна забувати, що очима і руками держави у населених пунктах, де утримуються тварини у дрібних товарних господарствах, бо великі реформовані (розвалені), залишається ветеринарний спеціаліст. На його плечі лягає тягар забезпечення епізоотичного благополуччя. Це словосполучення не всім зрозуміле, а за цим стоїть щоденні подвірні обходи, з метою своєчасного виявлення хворих тварин, консультації по їх догляду і утриманню, надання допомоги і рекомендації з осіменіння тварин, лікування і профілактика хвороб. 

В 2015 році районні лікарні державної ветеринарної медицини фінансують не з державного, а з обласного бюджету. Як наслідок – погіршення фінансування, вимушене вивільняти працівників та переведення на неповний робочий день. Однак жоден населений пункт не залишився без ветеринарного обслуговування.

Епізоотичне благополуччя тваринницької галузі у 106 населених пунктах з 22502 дворами в господарствах різних форм власності в яких утримується: до 8500 голів ВРХ, 41400 свиней, 1204 ДРХ, 3400 коней, 28820 кролів, 335178 птиці, 24240 собак, 2288 котів, 2503 – бджолосімей, 11540 хутрових звірів перебуває під контролем і наглядом районної служби ветеринарної медицини.

Завдяки виконанню спеціалістами ветмедицини району державних програм з питань профілактики, а при необхідності ліквідації інфекційних та інвазійних захворювань тварин, лабораторно-діагностичних досліджень забезпечено стійке благополуччя галузі, недопущено харчових отруєнь, токсико-інфекцій та захворювань спільних для людей і тварин.

Вже сьогодні обласна рада не може виділити необхідних коштів на утримання лікарень і лабораторії ветеринарної медицини, фактично створюються умови для значного скорочення і навіть ліквідації держветустанов.

На мою думку, щоб зберегти державну службу ветеринарної медицини в Сокальському районі, потрібно реалізовувати районну програму для її підтримки.

Олег КРИШТОФ,  начальник Сокальської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

 

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Клініка для всієї родини – «Сімейний Доктор»

Для того щоб сім’я завжди була ...