Цікаво знати

Молодіжний форум

У дитячому санаторно-оздоровчому таборі «Ласпі» (Автономна Республіка Крим) пройшов Молодіжний форум за демократію та права людини в школі, організаторами якого були Європейський центр Вергеланда (Королівство Норвегія), Рада Європи, Міністерство освіти і науки України та Інститут інноваційних технологій і змісту освіти.

Форум проводився з метою активізації участі молоді у громадському житті країни, шляхом навчання молоді та фахівців галузі освіти в контексті сприяння демократичного розвитку, поширення демократичної культури у школах та місцевих громадах, про участь молоді в бізнес-проектах, про створення робочого місця самому – особливо в сфері сільського господарства. Учасники змогли дізнатися, , які сфери економіки будуть найперспективнішими в найближчі декілька років, які спеціальності будуть користуватися попитом в найближчому майбутньому.

Відбір команд для участі проводив Центр Вергеланда у червні 2013 року на підставі заяви. Обов’язковою умовою був достатній рівень володіння англійською мовою (на рівні не нижчому ніж В2 «вище середнього»), висока мотивація до участі у програмі та наявність конкретних ідей щодо практичного втілення та популяризації навичок, здобутих в рамках тренінгів.

З 93 поданих заявок, які надійшли на адресу організаторів з України, відібрали лише 10 команд. Львівську область представляла Сокальська спеціалізована школа I-III ст. №3 у складі вчителя англійської мови Нелі Шарової та учнів Вікторії Терех і Валентини Кравчук. Також були команди Волинської, Запорізької, Київської, Одеської, Полтавської, Харківської, Херсонської областей, Автономної Республіки Крим та м. Києва.

У церемонії відкриття Форуму взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегії пан Йон Елведал Фредріксен; представник Ради Європи Катя Долгова-Дреєр та пред-ставник Ради Європи в Україні Ігор Гуцуляк; директор Європейського центру Вергеланда Анна Перона-Фельдштад; заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту АРК Володимир Буякевич та заступник начальника управління освіти і науки Севастопольської міської державної адміністрації Віктор Корнієць; заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Юрій Завалевський та інші. Учасників Форуму привітали представник Міністерства освіти і науки України Оксана Коваленко та головний тренер Форуму Ролф Голоб, які наголосили на важливості цього заходу у розвитку взаємодії між українськими освітянами з представниками освіти інших країн.

Форум проводили досвідчені тренери з Швейцарської Конфедерації, Естонської Республіки, Королівства Норвегії на основі моделі навчання, що базується на загальношкільному підході до освіти з прав людини і громадянства. Робочою мовою була англійська. Всіх учасників забезпечили підручниками та роздатковими матеріалами.

Команди працювали над проектами, які сприяли виробленню практичних умінь щодо впровадження основних принципів демократії у школах. За три дні інтенсивної роботи учасники змогли ознайомитись з основними принципами роботи у сфері прав людини, вивчити досвід роботи тренерів та презентувати власні досягнення.

Сокальська спеціалізована школа I-III ст. №3 часто бере участь у всеукраїнських тренінгах, форумах та конкурсах. Цього року ми мали змогу взяти участь у міжнародному форумі та поділитись власними досягненнями, адже одним із завдань було представити свій регіон та школу.

Після повернення додому кожна команда розробляє та втілює власний проект. Наша школа працює над проектом «Реставрування архітектурних пам’яток Сокальщини. Костел Бернардинів», який підтримує районна влада, духовенство греко-католицької церкви. Дуже сподіваємось, що наш проект оцінить Рада Європи.

Неля ШАРОВА,
вчитель англійської мови Сокальської СШ І-ІІІ ст. №3. 

Голос Сокальщини на GoogleNews