Home / Цікаво знати / Не так тії вороги, як добрії люди…

Не так тії вороги, як добрії люди…

 Приводом для написання цієї статті стали звинувачення на адресу депутатів від фракції Конгресу Українських Націоналістів щодо голосування про внесення в порядок денний позачергової сесії 12 вересня питання недовіри голові Сокальської РДА Н. Карташовій.

 
На розгляд позачергової сесії районної ради було запропоновано проект рішення «Про суспіль-нополітичну ситуацію в районі», одним з пунктів якого пропонувалось «Висловити (недовіру, зауваження, пропозиції) голові Сокальської районної державної адміністрації Карташовій Н. П.». Така пропозиція не відповідала вимогам законодавства. Насамперед через те, що даний проект рішення не був оприлюднений за 20 робочих днів до сесії, що вже є порушенням Закону України «Про доступ до публічної інформації».
 
Питання про висловлення недовіри голові РДА Н. П. Карташовій необхідно розглядати окремо, оскільки воно вимагає таємного голосування згідно з Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».
 
Окрім того, є рішення Верховного Суду України, який, розглядаючи аналогічну справу, вказав, що рішення ради з цього питання повинно бути ухвалене на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України; тобто після заслуховування звіту голови адміністрації.
 
При прийнятті такого важливого рішення районна рада не має права допускати порушень, адже тоді є чітка підстава для оскарження його прокуратурою чи звернення до суду. Зважаючи на тотальний контроль теперішньої влади, давати аргументи для оскарження рішення ми не можемо. Рішення ради повинно бути прийняте у чіткій відповідності вимогам законодавства України.
 
На черговій сесії 11 жовтня фракція КУНу підтримала внесення в порядок денний питань про звіт голови РДА та про висловлення їй недовіри, проекти рішень з яких вже відповідають усім вимогам.
 
Протягом нашої депутатської каденції фракція Конгресу Українських Націоналістів одноголосно голосувала за ряд резонансних політичних рішень, а саме «Про недопустимість використання радянської символіки під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни…», «Про звернення до Президента України… » – щодо міліцейського свавілля 09.05.2011 р. у Львові, «Про заяву щодо визнання незаконним присвоєння С. Бандері та Р. Шухевичу звання Героя України», «Про заяву щодо політичної ситуації в Україні», «Про загрозу державності України у зв’язку з ухваленням Закону України «Про засади державної мовної політики». Наша фракція одноголосно підтримала заяву Президії «Про суспільно-політичну ситуацію в районі», де була висловлена позиція щодо призначення представника Партії регіонів головою РДА, яка була опублікована в газеті «Голос з-над Бугу».
 
Нині не час одне одного чубити, не час розкидати каміння, а збирати, об’єднатися заради єдиної мети.
 
Вважаємо, що є важливіші питання, які маємо вирішити на даний момент, аби українські сили виграли вибори до Верховної Ради України. Бо багато депутатів нашої фракції ще на початку 90-х років минулого століття брали активну участь у становленні Української держави. І своєї позиції не змінюють до цього часу.
 
Сокальська районна організація Конгресу Українських Націоналістів, глибоко розуміючи небезпеку утвердження антиукраїнських, проросійських сил в парламенті і державі, активно підтримує узгодженого кандидата від опозиції Степана Курпіля. Ми підтримуємо ті політичні партії, котрі мають шанс пройти до парламенту – ВО «Свободу» та Об’єднану опозицію «Батьківщина». Більше того, ми вважаємо, що ВО «Свобода», як націоналістична сила, має бути у парламенті.
 
Фракція Конгресу українських націоналістів у Сокальській районній раді.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Послуги детектора брехні в бізнесі: особливості та переваги

Детектор брехні вже давно перестав бути ...