Home / Цікаво знати / Про підвищення пенсій

Про підвищення пенсій

23 квітня 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв постанови "Про підвищення рівня соціального захисту населення" та "Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", які спрямовані на реалізацію соціальних ініціатив Президента України В. Януковича щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення.

Перерахунок пенсій провадитиметься за таких підстав:

1. Осучаснення заробітної плати для обчислення пенсії
Передбачено осучаснення заробітної плати по пенсійних справах, розмір пенсії в яких визначений відповідно до Законів України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про наукову і науково – технічну діяльність".

Це стосуватиметься тих пенсіонерів, яким пенсія призначена до 2008 року та у яких у формулі для обчислення пенсії застосована середня заробітна плата у галузях економіки України за 2006 рік – 928,81 грн.

Заробітна плата для призначення пенсії буде визначатися з урахуванням середньої заробітної плати за 2007 рік – 1197,91 грн.

Заробітна плата (дохід) для перерахунку страхових пенсій визначатиметься за формулою:

Зп = 1197.91 грн. * індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (доходу).

Заробітна плата (дохід) для перерахунку наукових пенсій визначається за формулою:

Зп = 1351.12 грн. * індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (доходу).

2. Встановлення доплати до пенсій, призначених до 1 травня 2012 року

Пенсії, призначені до 01.05.2012 року, підвищуються таким чином, щоб розмір підвищення, з урахуванням осучаснення заробітної плати, становив не менше 100 грн. за наявності страхового стажу у чоловіків – не менше 25 років, у жінок – не менше 20 років, та не менше 50 грн. для осіб, у яких страхового стажу менше 20 років у жінок та 25 років у чоловіків.

Для осіб, які одержують соціальні пенсії, розмір пенсії підвищується на 30 грн.

Підвищення встановлюється до розміру пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги та пенсій за особливі заслуги перед Україною, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством та сум індексації), що склався станом на 30.04.2012 року.

До пенсій, які визначені відповідно до Законів України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей), "Про наукову і науково-технічну діяльність", доплата в розмірі до 100 грн. встановлюється незалежно від кількості років страхового стажу.

3. Встановлення доплати до підвищення, яке виплачується учасникам війни

Учасники війни, які своєю працею забезпечували перемогу у Великій вітчизняній війні, з 2006 року одержують надбавку до пенсії у розмірах: нагороджені медалями за самовіддану працю в роки війни – 15% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (тобто 125,70 грн.), інші учасники війни – 10% (83,80 грн.).

З травня розмір цих надбавок підвищиться і становитиме 20% – для учасників війни, нагороджених медалями (тобто 167,60 грн.), і 15% – для інших учасників війни (125,70 грн.).

4. Встановлення доплати до підвищення, яке виплачується сім’ям померлих інвалідів війни.

Підвищено доплати до пенсій членів сімей померлих інвалідів війни до 42% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, тобто на 117,32 грн.

На даний час на Сокальщині проживає 119 членів сімей померлих інвалідів війни, які з 1 січня 2012 року отримують доплату до пенсії у розмірі 28% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (234,64 грн.). При цьому члени сімей загиблих військовослужбовців отримують доплату до пенсії 42% (351,96 грн.).

Примітка. Підвищення пенсій військовослужбовцям силових відомств та членам їх сімей здійснюватиметься поетапно •(з 1 липня, з 1 вересня 2012 року та з 1 січня 2013 року) за механізмом, що буде визначений Кабінетом Міністрів.

Поряд із збільшенням пенсій пенсіонерам силових структур буде проведено чергове липневе підвищення пенсійних виплат у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб з 838 грн. до 844 грн.

Такі підвищення пенсій відбуватимуться з жовтня та з грудня цього року, коли знову підвищуватиметься прожитковий мінімум для непрацездатних осіб (до 856 грн. та 884 грн. відповідно), як передбачено Законом України "Про Державний бюджет України на 2012 рік".
Завдяки здійсненим заходам пенсійні виплати підвищаться у понад 26300 пенсіонерів різних категорій із загальної кількості 27470 осіб. Середній розмір травневого підвищення пенсій по Сокальському району склав 128,76 грн.

Перерахунки пенсій проводяться автоматизовано та в чітко визначені терміни.

В разі виникнення додаткових питань за роз’ясненнями просимо звертатися за телефонами 7-30-73, 7-30-74, 7-30-75.

Інна ЛЄПЬОХІНА,
заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі.           

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Оригінальний тонер для принтера: міфи і реальність

Більшість користувачів лазерних принтерів знають, що ...