Home / Цікаво знати / Про свято Вознесіння Господнє

Про свято Вознесіння Господнє

ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ
"Вознесися на небеса, Боже, і по всій землі •слава Твоя".
            (Прокимен свята)

На сороковий день від Світлого Воскресіння Христового свята церква святкує Вознесіння Господа Нашого Ісуса Христа. Про цю священну подію нам оповідає Свята Євангелія та книга Діянь Апостолів.

У четвертому столітті свято Вознесіння стало загальновизнаним. Історик Сократ (440 р. Р. Х) називає його всенародним святом. Свято Вознесіння звеличують своїми проповідями Святий Іоан Золотоустий, святий Григорій Ніський, Святий Епіфаній Кіпрський та ін. Тоді ж цариця Олена поставила церкву на честь свята на тому місці, де було Його Славне Вознесіння.

Сорок днів Христос являвся учням після свого воскресіння. За цей час Христос не тільки переконував своїх учнів, що він дійсно воскрес з мертвих, але й перетворив їх душі, переконав їх в тому, що він тепер безмежно ближчий до них і до всіх народів, і навіть Його преславне Вознесіння на небо зовсім не віддалить Його від тих, хто вірує в Нього.  “Я з вами буду,  сказав Христос,до кінця світу".

І нам би хотілось відчути радість від того, що те небо, на яке вознісся Христос, тут, недалеко від нас, в кожній хвилі земного життя, чи то в хвилі радості, чи тривоги. Зносімо свій погляд до неба, на яке Вознісся наш Спаситель, і з вірою і надією довіряймо свої серця нашому Отцеві Небесному.   

У своєму земному житті ми, християни, часто намагаємося замінити Царство небесне царством земним  шукаємо гордості, слави, шани від людей, багатства і живемо під впливом земного життя, забуваючи про своє християнське життя і вічне жиїтя в небі, де перебуває Христос. Христос сказав: "Царство Моє не від цього світу". Тим Він нам дає зрозуміти, що ціль людського життя не земні блага, а багатства небесні, до яких він нас закликає. Ісус Христос вознісся на небо, щоб приготувати всім нам місце в оселях Отця Свого Небесного.

"Хай не тривожиться серце ваше! Віруйте в Бога, й у мене. В домі Отця мого багато житла… Іду, щоб приготовити вам місце. І коли відійду і вам місце приготую, то повернуся і вас до себе візьму, щоб і ви були там, де  я” (Іоан 14. 13).

Дорогі брати і сестри, щиро молімося і кожного часу слідуймо за Христом, заслужімо своїм побожним християнським життям, щоб і нам Він приготував місце в Царстві Божому, де перебуває і Сам Господь Наш Ісус Христос.

У цей святковий день я всіх вас щиро вітаю з величним святом Вознесіння Господнього. Благодать Господа Нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами. Амінь.

Протоієрей Володимир ЖАРСЬКИЙ,
настоятель церкви Вознесіння Господнього м. Сокаль.              

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Motion design в школі Mobios – творча перспектива

Компактне, помітне, дохідливе впровадження нової інформації ...