Home / Цікаво знати / Основи організації соціального підприємства та управління проектами

Основи організації соціального підприємства та управління проектами

Таку назву мав навчальний тренінг, який відбувся 27 вересня з ініціативи Сокальської Агенції регіонального розвитку та за фінансової підтримки Фонду "Східна Європа". Його учасниками стали голови сільських рад, директори Народних домів, підприємці та представники громадських організацій Сокальщини. Під час тренінгу вони ознайомилися з новим терміном "соціальне підприємництво" та проектом "Підтримка соціального підприємництва у Львівській області", почули про позитивні приклади діяльності таких підприємств в Україні та на Львівщині.

За кордоном соціальне підприємництво давно стало механізмом розв’язання проблем суспільства. Проте в Україні не так давно з’явився бізнес із соціальною місією. Підприємницька діяльність благодійних, державних та громадських організацій з кожним роком охоплює різні соціально вразливі верстви населення. Адже таке підприємництво може ставити за мету трудотерапію, соціальну реабілітацію. В той же час приносить прибуток, бо в іншому випадку, мова буде йти про благодійну або громадську діяльність.

Проте часто перспективні ідеї не можуть бути реалізовані через брак відповідного досвіду та знань. Це, в першу чергу, стосується написання проектів, розроблення бізнеспланів на отримання кредитів, залучення додаткових ресурсів. Звідси й постає необхідність організації відповідних тренінгових програм, що змогли б підтримати підприємницькі та соціальні ініціативи та сприяти їх розвитку в районах.

 Соціальне підприємництво має безпосередній вплив на розвиток місцевих територіальних громад,  каже директор Сокальської Агенції регіонального розвитку, депутат Львівської обласної ради Ганна Костюк.  Звичайно, не можна відразу народитися соціальним підприємцем. Для того, щоб цей вид діяльності був успішним і затребуваним у сфері бізнесу, необхідно створити йому такі умови, за якими він став би соціальновідповідальним й орієнтованим. У цьому і полягає ідея його діяльності.

Тож на цьому й акцентували увагу під час цього тренінгу. Учасників семінару навчали складати бізнеспроекти для участі у міжнародних та вітчизняних конкурсах. Вони спільно шукали ідеї для розвитку соціальних ініціатив та сільських територій, які можна було б реалізувати на базі народних домів. Тренер Оксана Івасів  фахівець у цій галузі, ознайомила з тонкощами написання проекту. Учасники працювали в групах, вчилися визначати проблему, формулювати мету та завдання, поєднувати бізнесову та соціальну складову проекту, а згодом вони спільно з працівниками Сокальської Агенції зможуть допрацювати свої проектні заявки.

На думку організаторів тренінгу, таке колективне навчання та взаємопідтримка сприятимуть підвищенню рівня знань та соціальних ініціатив в громадах. Його учасники матимуть можливість на конкурсних засадах отримати фінансову підтримку на реалізацію соціальних проектів із Сокальського Фонду підтримки підприємництва та брати участь у різноманітних районних, обласних та всеукраїнських конкурсах.

Софія ПАРАСЮК.
(Сокальська АРР, Центр розвитку соціального підприємництва). 

Самые обсуждаемые новости дня

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Турка мідна Троянди кохання

Свіжа кава в турці – що може бути краще: як підібрати джезву для домашнього користування

Традиційний і найпоширеніший посуд для приготування ...