Home / Цікаво знати / Первоцвіти – безцінний дар природи

Первоцвіти – безцінний дар природи

З приходом теплих весняних днів у наших лісах з'являються тендітні первістки оновленої землі  первоцвіти. Первоцвіти  безцінний дар природи, перша усмішка весни, прикраса лісів.

Як символи весни і емблеми оновлення природи, покриють незабаром розсипи веснівок лісові галявини, заквітчають землю ніжними барвами і, замилувавшись вкотре цим дивом природи, хочеться жити і творити добро для ближнього.

Але разом із весняною природою прокидаються від зимової сплячки і збирачі квітів, які у великій кількості заготовляють їх і збувають тим, хто ще не усвідомлює важливості збереження довкілля, хто сприяє квітковому бізнесу заради короткочасного споглядання провісників дикої природи. Особливо багато продається цих квітів напередодні 8 Березня.

Заради грошей щороку знищують тисячі цих видів рослин. Не зупиняє "торговців красою" і те, що ці первоцвіти занесені до Червоної книги, а деякі зовсім на межі зникнення. В Україні вже зникло майже 50 видів рослин. І цей процес триває… Дуже швидко з "лиця Землі" зникають усі види підсніжників, диких тюльпанів, сонтрави та інших первоцвітів.  

Щоб зберегти первоцвіти, не допустити руйнування місць їх зростання, з лютого по травень у районі заплановані заходи щодо захисту ранньоквітучих рослин. В загальноосвітніх навчальних закладах в першій декаді березня запланована акція "Первоцвіти просять захисту". В бібліотеках району будуть представлені книжкові виставки "Охороняймо природу з молодості", "Зроби свій внесок в охорону первоцвітів", "Говорить Червона книга України".

Хочеться вірити, що усвідомлення кожного з нас про відповідальність за збереження навколишнього природного середовища, нашого довкілля буде доброю гарантією збереження первоцвітів на теренах нашого краю.

Ігор КУЩАК,
заступник голови Сокальської райдержадміністрації.

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Послуги детектора брехні в бізнесі: особливості та переваги

Детектор брехні вже давно перестав бути ...