Home / Цікаво знати / Первоцвіти – безцінний дар природи

Первоцвіти – безцінний дар природи

З приходом теплих весняних днів у наших лісах з'являються тендітні первістки оновленої землі  первоцвіти. Первоцвіти  безцінний дар природи, перша усмішка весни, прикраса лісів.

Як символи весни і емблеми оновлення природи, покриють незабаром розсипи веснівок лісові галявини, заквітчають землю ніжними барвами і, замилувавшись вкотре цим дивом природи, хочеться жити і творити добро для ближнього.

Але разом із весняною природою прокидаються від зимової сплячки і збирачі квітів, які у великій кількості заготовляють їх і збувають тим, хто ще не усвідомлює важливості збереження довкілля, хто сприяє квітковому бізнесу заради короткочасного споглядання провісників дикої природи. Особливо багато продається цих квітів напередодні 8 Березня.

Заради грошей щороку знищують тисячі цих видів рослин. Не зупиняє "торговців красою" і те, що ці первоцвіти занесені до Червоної книги, а деякі зовсім на межі зникнення. В Україні вже зникло майже 50 видів рослин. І цей процес триває… Дуже швидко з "лиця Землі" зникають усі види підсніжників, диких тюльпанів, сонтрави та інших первоцвітів.  

Щоб зберегти первоцвіти, не допустити руйнування місць їх зростання, з лютого по травень у районі заплановані заходи щодо захисту ранньоквітучих рослин. В загальноосвітніх навчальних закладах в першій декаді березня запланована акція "Первоцвіти просять захисту". В бібліотеках району будуть представлені книжкові виставки "Охороняймо природу з молодості", "Зроби свій внесок в охорону первоцвітів", "Говорить Червона книга України".

Хочеться вірити, що усвідомлення кожного з нас про відповідальність за збереження навколишнього природного середовища, нашого довкілля буде доброю гарантією збереження первоцвітів на теренах нашого краю.

Ігор КУЩАК,
заступник голови Сокальської райдержадміністрації.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Правильний інтернет-магазин будматеріалів – це успіх в ремонті

Сучасний світ дає змогу купити кращу ...