Цікаво знати

Після 20 січня пенсіонери у Львові та області платитимуть за проїзд у громадському транспорті

Після 20 січня пенсіонери у Львові та області платитимуть за проїзд. Таке рішення прийняли автотранспортні підприємства регіону. Про це повідомили у Всеукраїнській асоціації автомобільних перевізників. Цитую: “Ситуація заходить в глухий кут через невирішення цієї проблеми з боку Верховної Ради України та Кабінету міністрів України. Пенсіонерам пільги на транспортні послуги не передбачені Законами України”, – йдеться в повідомленні.

Відповідальність за ситуацію, що склалася, в організації поклали на уряд і парламент. Нагадаємо, безкоштовний проїзд залишається виключно для учасників АТО, інвалідів І і ІІ груп, дітей-інвалідів, дітей з багатодітних сімей, ветеранів органів МВС та прокуратури. Водночас, рішення про оплату пенсіонерів в транспорті незаконне. Про це повідомили в юридичній компанії ТОВ “ЮКФ “Юридична ліга”. Як зазначили в “Юридичній лізі”, постановою Кабінету міністрів України «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» від 17 травня 1993 року N354 введено безплатний проїзд для пенсіонерів за віком на міському пасажирському транспорті загального  користування та приміських маршрутах. При цьому постановою установлено, що право на безплатний проїзд надається за наявності посвідчення встановленого  зразка чи довідки, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронного квитка, який зареєстрований у зазначеній системі і видається на безоплатній основі. Дана постанова є чинною.

Окрім того, варто зазначити, що згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також відомостей з інформаційного ресурсу Вікіпедія, Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників, яка прийняла рішення про установлення платного проїзду для пенсіонерів, є громадською організацією, тобто добровільне об’єднання суб’єктів підприємницької діяльності в галузі автомобільного транспорту, яка створена з метою координації та об’єднання зусиль учасників на захист їхніх економічних, виробничо-технічних та соціальних інтересів. Відтак, громадська організація не правомочна приймати рішення та будь-які нормативно-правові акти в сфері пасажирських перевезень, особливо таких, які б поширювали свою дію на велике коло осіб, зокрема, рішення про встановлення плати за проїзд пільгових категорій пасажирів в місті Львові.

Також Кодексом України про адміністративні правопорушення, зокрема статтею 133-1, передбачено відповідальність за безпідставну відмову від передбаченого законом пільгового перевезення громадян. Санкція даної статті передбачає відповідальність у вигляді накладення штрафу на водіїв транспортних засобів, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності в розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, в прес-службі Асоціації перевізників Львівщини заявили, що після 20 січня пенсіонери у Львові та області платитимуть за проїзд.

Голос Сокальщини на GoogleNews