Home / Цікаво знати / Підтоплення не буде

Підтоплення не буде

Останнім часом жителі Сокальщини та органи місцевої влади стурбовані подальшою долею шахти "Візейська". Ми звернулися з цього питання до технічного директора ДП "Львіввугілля" Олега Акімова. Ось що він розповів.

У зв'язку з відпрацюванням запасів та низькими техніко-економічними показниками роботи шахти (собівартість 1 т вугілля понад 7000 грн.) та згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 19. IХ. 2001 р. №1205 з серпня 2009 року на шахті “Візейська” припинено вуглевидобуток. До передачі в реструктуризацію шахта працює в режимі провітрювання та водовідливу.

Наказом Міністерства вугільної промисловості України від 16. 12. 2010 р. № 532 створено державне підприємство "Шахта "Візейська".

ДП "Львіввугілля" перебуває в скрутному фінансово-економічному становищі, в той же час несе значні затрати на утримання шахти: за дев'ять місяців 2013 року збитки склали 17 млн. грн. Основні видатки – це фонд виплат та електроенергія, водночас стаціонарне обладнання зношене на 90 відсотків і потребує для подальшої експлуатації значного фінансування на відновлення та наладку. метою мінімізації збитків
на утримання шахти та забезпечення гідробезпеки сусідніх шахт і навколишніх територій, у відповідності до вимог п. 3 СОУ 10.1.05400632.1:2004 "Проект ліквідації вугільних шахт України. Склад і зміст проекту" як складову проекту ліквідації шахти, ДП "Львіввугілля" замовило в Українському державному науково-дослідному та проектно-конструкторському інституті гірничої геології, геомеханіки та маркшейдерської справи Національної академії наук України (УкрНДМІ) "Проект затоплення гірничих виробок". Висновком експертизи ДП "Донецький експертно-технічний центр" Держгірпромнагляду України встановлено відповідність проекту вимогам нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

В цьому проекті проведено аналіз гідрогеологічних умов шахтного поля, виконано гідрогеологічний прогноз наслідків затоплення гірничих виробок, його вплив на осідання земної поверхні і її підтоплення, а також поступлення води у виробки сусідніх шахт.

Згідно з проектом, максимальна величина осідання земної поверхні від активізації процесу зрушення порід при затопленні гірничих виробок і обводненні гірничого масиву в стометровій товщі від покрівлі пласта n 7 H складе 0,13 м, що не перевищує допустимого значення як для будівель і споруд, так і для підземних комунікацій.

В проекті зазначено, що при вищевказаній величині максимального осідання підробленої території, внаслідок затоплення шахти і обводнення масиву гірничих порід, впливу на розвиток підтоплення земної поверхні не буде.

Проект розглянуто та погоджено на засіданні секції "Вугільна промисловість" науково-технічної ради Міненерговугілля, на виконання протоколу ради від 12. 11. 2013 р. розроблено організаційно-технічні заходи по затопленню гірничих виробок та погоджено з інститутом "УкрНДІпроект" і Держгірпромнаглядом України.

Після виділення зі складу ДП "Львіввугілля" ВП "Шахта "Візейська" та створення на його базі ДП "Візейська" і передачі в реструктуризацію, буде розроблено проект ліквідації шахти. В нього будуть включені заходи, спрямовані на запобігання небезпечного впливу на діючі підприємства, стан довкілля та здоров'я людей, а також на подолання негативних соціально-економічних наслідків ліквідації.

Вивільнені працівники шахти будуть працевлаштовані на діючих підприємствах ДП "Львіввугілля".

Матеріал підготувала
Валентина БЛУДОВА.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Обслуговування IT-інфраструктури – рішення для Вас

Як грамотно організувати обслуговування IT-інфраструктури компанії ...