Home / Цікаво знати / Позитивна динаміка у тваринництві

Позитивна динаміка у тваринництві

Сільгосппідприємствами Сокальського району за 2015 рік вироблено 1746 т м’яса (реалізація худоби та птиці на забій у живій вазі), що більше на 168 тонн від минулорічного показника. Завдяки належному догляду та якісним кормам зросли й середньодобові прирости ВРХ, які складають у ВРХ – 511 грам, у відгодівлі свиней – 465 грам, що відповідно +34 г і +189 г до минулого року. Серед крупнотоварних агропідприємств Сокальщини найбільше реалізували м’яса ВРХ та свиней фермерське господарство «Шпиколоси», ПП «РМК», ПАФ «Білий Стік», ТзОВ «Галичхутро», ТзОВ «Сокальське племпідприємство».

У 2015 р. на 254 тонни до минулого року зросло й виробництво молока і становить 6211 т. Відтак надій на корову склав 4577 кг, що 469 кг більше, ніж торік. Агропідприємства району щоденно продають понад 17,4 тонни молока, вагому частку – понад 6 тонн – здають ДП «Молочні ріки» та ПАФ «Білий Стік». 

Вироблено 384,4 тисяч штук яєць, що у 5,8 раза більше, ніж у 2014 році. 

За розрахунками станом на 1 січня 2016 р. чисельність поголів’я худоби та птиці у господарствах усіх категорій налічується: велика рогата худоба – 3326 голів, у т. ч. корови – 1358 голів, свині – 8127 голів, овець та кіз – 132 голови; птиця – 16,4 тис. гол.

Варто зазначити, що у сільгосппідприємствах Сокальщини намітилася тенденція до нарощування виробництва продукції тваринництва за рахунок збільшення продуктивності тварин. На жаль, поголів’я ВРХ скорочується, оскільки виробництво його м’яса є збиткове. Закупівельні ціни, а нині 1 кг живої ваги свинини вартує до 26 грн., яловичини – до 24 грн., не повертають затрат на вирощування худоби. До того ж значно зросли у порівнянні до минулого року ціни на матеріальнотехнічні ресурси та енергоносії. 

Віктор ФЕДЮК, спеціаліст відділу рослинництва та тваринництва управління агропромислового розвитку Сокальської РДА.

 

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

На Луганщині материнська безвідповідальність могла призвести до біди, але рятувальники завжди поруч

15 листопада о 12:19 до Служби ...