Home / Цікаво знати / Про підвищення пенсій інвалідам війни ІІ та ІІІ груп, а також учасникам бойових дій

Про підвищення пенсій інвалідам війни ІІ та ІІІ груп, а також учасникам бойових дій

Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік», з 01.01.2013 року збільшуються соціальні стандарти, які впливають на розмір пенсій, а саме: прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць – 1108,00 грн., прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність – 894,00 грн., мінімальна заробітна плата – 1147,00 грн.

Мінімальний розмір пенсії за віком становитиме – 894,00 грн. (з 01.12.2012 р. становив 884 грн.).

Виходячи із зміни розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.01.2013 року відповідно зростуть і розміри надбавок та підвищень до пенсій, що розраховуються у відсотках до цього показника, а саме:

• пенсій за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;

• підвищення дітям війни відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»;

• підвищень, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту» та доплати до підвищень;

• мінімальних розмірів пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»;

• надбавки на утриманців відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»;

• підвищень, передбачених Законом України «Про жертви нацистських переслідувань»;

• додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

• мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС;

• щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

• державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців I, II, III груп та інших інвалідів війни I, II, III груп;

• щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій;

• мінімальних розмірів пенсії непрацюючим шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці»;

• доплати до пенсії за втрату годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць проводиться перерахунок надбавки, передбаченої Законом України «Про донорство крові та її компонентів», яка становитиме з 1 січня 2013 року – 110,80 грн. (1108,00 * 10% ).

Перерахунок пенсійних виплат у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму проводиться автоматизованим способом. Уже в січні понад 25 тис. пенсіонерів району отримають пенсію у збільшеному розмірі.

В разі виникнення додаткових питань за роз’ясненнями просимо звертатися за телефонами: 7-30-73, 7-30-74, 7-30-75.

Про підвищення розмірів пенсій з 1 січня 2013 року. З 01.01.2013 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», прийнятий 18.09.2012 року за № 5279VI.

Внесені зміни до ст. 12 і ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» передбачають, що, починаючи з 01.01.2013 року, учасники бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та інвалідам війни II і III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, отримуватимуть пільги, передбачені статтею 13 зазначеного Закону для інвалідів війни I групи. Тим учасникам бойових дій та інвалідам війни II та III груп, яким 85 років виповниться після 01.01.2013 року, розмір підвищення пенсії буде збільшено з дати досягнення зазначеного віку. При цьому вік ветерана війни підтверджує паспорт, а документом, що дає право особі користуватися пільгами, є відповідне посвідчення ветерана війни.

У частині пенсійного забезпечення це означає, що з 01.01. 2013 року зазначеній категорії осіб підвищення до пенсії встановлюється в розмірі, передбаченому згаданим Законом для інвалідів війни I групи, тобто в розмірі 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Нагадуємо, що на даний час підвищення учасникам бойових дій виплачується в розмірі 25% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (що становить 221 грн.), а інвалідам війни ІІ і ІІІ груп – відповідно в розмірі 30% і 40% цього мінімуму (265,20 грн. та 353,60 грн.).

Перерахунки провoдяться в автоматизованому режимі на підставі наявних в матеріалах пенсійних справ документів, які засвідчують вік та відповідний статус особи. 

Загалом перераховані розміри пенсій з 01.01.2013 року отримають 14 інвалідів війни ІІ групи, 2 – ІІІ групи, 42 – учасника бойових дій. Середній розмір пенсійної виплати для цієї категорії осіб збільшиться на 71,46 грн.

За додатковими роз’ясненнями прохання звертатися за телефонами 7-30-73, 7-30-74, 7-30-75.

Інна ЛЄПЬОХІНА, заступник начальника управління Пенсійного Фонду України в Сокальському районі Львівської області.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Як правильно вибрати якісну косметику?

Проблема нерівного тону шкіри досить актуальна ...