Home / Цікаво знати / Про встановлення державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни

Про встановлення державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни

15 березня 2011 року Верховною Радою України прийнято Закони України «Про внесення змін до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» щодо державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та інвалідам».
Змінами встановлено одинакові підходи до визначення розміру державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни, які безпосередньо брали участь у бойових діях у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією, незалежно від закону, за яким призначено пенсію. Також буде підвищено розмір державної допомоги на догляд інвалідів війни підгрупи «А» І групи.
Інвалідам війни, які безпосередньо брали участь у бойових діях у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією, а також іншим інвалідам, яким призначено пенсії за інвалідністю відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» державна соціальна допомога на догляд встановлюється у таких розмірах:

– інвалідам підгрупи «А» І групи – 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

– інвалідам підгрупи «Б» І групи – 50%;

– самотнім інвалідам ІІ групи, які потребують постійного стороннього догляду – 25% прожиткового мінімуму.

Що ж стосується інших інвалідів війни підгрупи «А» І групи, то їм державна соціальна допомога встановлюється у розмірі 30% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Довідково повідомляємо, що І група інвалідності поділяється на підгрупи «А» і «Б» відповідно до Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» залежно від ступеня втрати здоров’я інваліда та обсягів потреби в постійному сторонньому догляді, допомозі або нагляді та встановлюється медикосоціальними експертними комісіями.

Враховуючи, що переважна більшість висновків медикосоціальної експертної комісії не містить інформації щодо віднесення інвалідів І групи до підгрупи А чи Б, необхідне скерування зазначених інвалідів з лікувальнопрофілактичних установ з відповідно заповненими медичними документами (скерування на МСЕК форма 088).

Водночас повідомляємо, що прикінцевими положеннями Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» щодо державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни» визначено, що раніше призначена державна соціальна допомога на догляд підлягає перерахунку з урахуванням нових норм за матеріалами пенсійних справ.

Нагадуємо, що допомога в нових розмірах буде виплачуватися з 1 січня 2012 року.

Якщо виникли додаткові запитання, за роз’яненнями просимо звертатися за телефонами 73073, 73074, 73075.

Інна ЛЄПЬОХІНА, заступник начальника – начальник відділу Пенсійного забезпечення Управління Пенсійного Фонду України в Сокальському районі Львівської області.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Як правильно вибрати якісну косметику?

Проблема нерівного тону шкіри досить актуальна ...