Home / Цікаво знати / Про єдиний соціальний внесок

Про єдиний соціальний внесок

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України в Сокальському районі інформує, що з 1 січня 2011 року набирає чинності Закон України №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – це консолідований страховий внесок на пенсійне страхування, страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, медичне страхування, страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, страхування на випадок безробіття, який в обов’язковому порядку сплачується страхувальниками з метою забезпечення реалізації прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за соціальним страхуванням.

Розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для роботодавців залежить від класу професійного ризику виробництва, встановленого відповідно до основного виду економічної діяльності. Таких класів є 67, а розмір внеску коливається в межах від 36,76% до 49,7% від бази нарахувань  фонду оплати праці найманих працівників.

Визначення класу професійного ризику здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві. Новий клас професійного ризику виробництва встановлюється з початку нового року за підсумками роботи страхувальника за минулий рік.

Після 1 січня 2011 року суми заборгованості (недоїмка, поточна заборгованість, сума внесків, строк сплати яких не настав, та пеня) несплачені у період до 1 січня 2011 року, підлягають сплаті на відповідні доходні рахунки робочих органів ВД Фонду.

Погашення такої заборгованості за рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

На період до повного погашення заборгованості за Фондом зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими були наділені робочі органи ВД Фонду до набрання чинності Закону №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

У разі погашення до 1 січня 2011 року заборгованості зі сплати страхових внесків, що виникла до 1 липня 2010 року, несплачена пеня підлягає списанню.

Звіти за 2010 рік (розрахункова відомість та відомість розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності) повинні подаватися до робочих органів ВД Фонду за місцем обліку страхувальників в термін до 25 січня 2011 року.

Надалі, щорічно до робочих органів ФСНВ страхувальники подають відомість розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності.

На сьогоднішній день Фонд робить усе можливе, щоб своєчасно надавати страхові виплати потерпілим на виробництві, членам їх сімей та забезпечити умови для повернення потерпілих до нормальної життєдіяльності.

Звертаємося до роботодавців з проханням усвідомлювати власну відповідальність за найманих працівників та добросовісно виконувати свої обов’язки перед Фондом соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України.

Олена РУДАК, в. о. начальника відділення ФССНВ в Сокальському районі.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Вибираємо вживані ноутбуки правильно

Правильний вибір ноутбука, колишнього раніше в ...