Home / Цікаво знати / ПРО ЗМІНИ В ПЕНСІЙНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ІНВАЛІДІВ ВІЙНИ ТА УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ

ПРО ЗМІНИ В ПЕНСІЙНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ ІНВАЛІДІВ ВІЙНИ ТА УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ

Кабінетом Міністрів України 28.07.2010 р. прийнято постанову №656 “Про встановлення щомісячної державної адресної допомоги до пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій”, відповідно до якої переглянуто мінімальні пенсійні виплати осіб з числа інвалідів війни та учасників бойових дій, починаючи з 1 серпня цього року.

З цієї постанови випливає, що мінімальні пен-сійні виплати з урахуванням підвищень, допомог і надбавок, які встановлені законодавством, (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) починаючи з 1.08.2010 року становлять: для інва-лідів війни І групи – 240% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, II групи – 215%, III групи – 190%, учасників бойових дій – 165%.

Нагадуємо, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» розміри прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездат-ність, затверджені на рівні 709 грн. з 1 липня,  1 жовтня – 723 грн., 1 грудня– 734 грн.

Більшість таких ветеранів відзначені Урядовими нагородами, і їм встановлена пенсія за особливі заслуги перед Україною. Така пенсія встановлю-ється як надбавка до пенсії понад зазначені мінімальні пенсійні виплати.

Станом на 1 серпня розмір мінімальної пенсій-ної виплати з урахуванням підвищень, допомог і надбавок, які встановлені законодавством, (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) для інваліда війни І групи становить 1701,60 грн., II –1524,35 грн., III  – 1347,10 грн., учасника бойових дій – 1169,85 грн.

Управління Пенсійного фонду України в Сокальському районі Львівської області, у зв’язку з прийняттям зазначеної вище постанови, з 1 серпня провело перерахунки пенсій 268 інвалідам війни та учасникам бойових дій. Доплата по проведених перерахунках виплачена додатковими відомостями в серпні 2010 року, а надалi цi категорiї грома-дян отримуватимуть вищу пенсiю за однiєю вiдомiстю.

У випадку подальшої зміни прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, буде проводитись перерахунок, виходячи з розміру встановленого прожиткового мінімуму. Зокрема, ці зміни відбудуться ще у 2010 році: з 1 жовтня та з 1 грудня.

Інна ЛЄПЬОХІНА, заступник начальника – начальник відділу Пенсійного забезпечення Управління Пенсійного Фонду України в Сокальському районі Львівської обл.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Гірські рятувальники надали допомогу п’ятьом заблукалим лижникам на Закарпатті

 О 16:40 15 грудня до рятувальників ...