Home / Цікаво знати / Проблеми жіночого здоров’я

Проблеми жіночого здоров’я

Знову звертаєм увагу жінок на їхнє ставлення до власного здоров’я. Чи пам’ятають вони, коли востаннє проходили гінекологічний огляд і огляд молочних залоз?! Рак шийки матки та рак молочних залоз надалі займають одне з перших місць серед причин смертності жінок, втрати працездатності та основної дітородної функції жінки, можливості бути матір’ю. Враховуючи практично однакову кількість випадків захворювань на рак шийки матки в європейських країнах та Україні, у нас набагато вищий процент запущених форм (III-IV  стадії). Це стосується і Сокальського району. Ці захворювання повинні виявлятись на ранніх стадіях і є всі можливості ефективного лікування.

Кожна дівчина-підліток, жінка повинні пам’ятати кілька речей:

1. Самообстеження молочних залоз проводити самостійно (огляд молочних залоз перед дзеркалом, звертати увагу на форму грудей, на втянутість сосків, колір шкіри), пальпація грудей на предмет ущільнень.

2. Обов’язково щорічно проходити гінекологічний огляд у лікаря акушера-гінеколога або акушерки чи фельдшера ФАПу з обов’язковим взяттям цитологічного мазка. Ефективність даного методу діагностики раку шийки матки 90 відсотків, але воно можливе за однієї важливої умови: кожна жінка повинна пройти гінекологічно-профілактичний огляд один раз на рік.

Традиційно з 5 по 19 жовтня у всіх закладах охорони здоров’я Сокальського району проводиться акція «Дні профілактики патології шийки матки і молочних залоз у жінок». Запрошуємо жінок, небайдужих до власного здоров’я.

Оксана СИДОР, завідуюча жіночою консультацією.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

На Луганщині материнська безвідповідальність могла призвести до біди, але рятувальники завжди поруч

15 листопада о 12:19 до Служби ...