Home / Цікаво знати / Проти грипу – вакцинація

Проти грипу – вакцинація

Грип є найбільш пошириним гострим респіраторним вірусним захворюванням, особливість якого полягає у надзвичайно швидкому поширенні, вираженій інтоксикації та підвищеній ламкості судин. Вірус грипу передається в основному повітрянокрапельним шляхом, а також контактнопобутовим. Грип може виявитися смертельним захворюванням і призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцевосудинної, нервової, ендокринної системи.

За підсумками моніторингу по захворюваності на грип та ГРВІ, епідемічна ситуація в районі на даний час спокійна. Але вже в чотирьох районах (Перемишлянському, Старосамбірському, м. Самбір, Самбірському) Львівської області епідемічний рівень захворюваності на ГРЗ перевищує епідпоріг.

В Сокальському районі впродовж 45го тижня – з 7 по 12 листопада – захворіло 304 особи (інтенсивний показник 322,4 на 100 тисяч населення). Впродовж 46го тижня (з 13 по 18 листопада) хворих було 255 осіб (інтенсивний покзаник 270,5 на 100 тисяч населення). Епідпоріг становить 538,2. Випадків захворювань на важкі пневмонії не зареєстровано.

Згідно з інформацією Українського центру грипу початок епідемічного підйому захворюваності на грип та ГРЗ розпочнеться в грудні цього року. Досвід країн світу свідчить, що найбільш ефективним профілактичним захистом проти захворювання на пандемічний та сезонний грип залишається вакцинація. ВООЗ рекомендує вакцинацію людям з груп високого ризику зараження, сезонними вакцинами. Це маленькі діти, працівники закладів охорони здоров’я, вагітні жінки, літні люди і пацієнти з хронічними захворюван•нями і слабкою імунною системою.

За даними ВООЗ циркулювати будуть віруси грипу А (H1N1) Каліфорнія 2009, А (H3N2) Перт 2009, грипу Б (Брісбен) 2008. Згідно з прогнозами в епідсезоні 20102011 років варто очікувати захворювання на грип та ГРЗ майже 30 відсотків населення.

Оксана СЛИВІНСЬКА, завідуюча епідеміологічним відділом ДЗ «Сокальська райсанепідстанція».

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

купити мазду 3 бу в Україні

Задумуєшся над своїм майбутнім – купуй автомобілі з пробігом!

Кожен хто мріє про свій власний ...