Цікаво знати

Що необхідно знати про плату за користування надрами

Розділом ХІ Податкового кодексу визначено порядок справляння за користування надрами у вигляді плати за користування надрами для видобування корисних копалин та плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин.

Слід зауважити, що основним нововведенням є об’єднання в один податковий платіж – плату за користування надрами для видобування корисних копалин – двох податкових платежів, які діяли до набрання чинності Кодексом (платежі за користування надрами для видобування корисних копалин та збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету).

Платниками плати за користування надрами для видобування корисних копалин є суб’єкти господарювання, які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами  в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин.

Об’єктом оподаткування плати за користування надрами для видобування корисних копалин по кожній наданій в користування ділянці надр, що визначена у відповідному спеціальному дозволі, є обсяг видобутої у податковому періоді корисної копалини (мінеральної сировини) або обсяг погашених у податковому періоді запасів корисних копалин.

Корисні копалини – це природні мінеральні утворення органічного і неорганічного походження у надрах, у тому числі будь-які підземні води, а також техногенні мінеральні утворення в місцях видалення відходів виробництва та втрат продуктів переробки мінеральної сировини, які можуть бути використані у сфері матеріального виробництва і споживання безпосередньо або після первинної переробки.

Платники податку складають Податковий розрахунок за користування надрами для видобування корисних копалин за кожен квартал окремо і протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем календарного кварталу, подають до органу державної податкової служби за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини. Якщо місце обліку платника не збігається з місцезнаходженням ділянки надр, копія податкового розрахунку подається до органу ДПС за місцем обліку платника.

Термін сплати платежу – протягом 50 календарних днів по закінченні звітного кварталу.

Важливо: не є платниками плати за користування надрами платники єдиного податку, а от платники фіксованого сільськогосподарського податку з 01.01.11 сплачуватимуть плату за користування надрами на загальних підставах, хоча до набрання чинності Кодексом вони не були платниками збору за геологорозвідувальні роботи.

З  1 липня 2011 року ставка плати за користування надрами для використання корисних копалин прісних підземних вод за 100 куб. метрів становить 8,04 гривень.

Начальник ДПІ
у Сокальському районі                         Андрій Турколяк

Голос Сокальщини на GoogleNews