Home / Цікаво знати / Слава синам України – українським повстанцям!

Слава синам України – українським повстанцям!

Кожна людина живе у трьох вимірах: учора, сьогодні й завтра. Учора – це наша історія. «Хто стріляє у своє минуле з рушниці, майбутнє в нього вистрелить із кулемета». «Хто не знає своєї історії, той немає майбутнього».
 
Сьогодні, коли маємо на рідній землі свою незалежну державу, ми повинні розібратися з нашою історією, з життям бабусь і дідусів, прабабусь і прадідусів, які в лихоліття війни боролися і вмирали заради ідеї. Якої саме ідеї? Чи мали вони рацію? На ці та багато інших запитань знайшли відповіді учні 6 класу під час першого уроку, присвяченого 70 річчю створення УПА, «Слава синам України – українським повстанцям!» Мета проведення уроку – формування у школярів національної історичної пам’яті, почуття патріотизму, поваги та вдячності до ветеранів УПА через розкриття історичного значення утворення і діяльності Української Повстанської Армії. Епіграфом до уроку стали слова: «УПА – тепер нічого не забуто, УПА – це віра в отчий день розкутий».
 
Класний керівник С. Демченко розповіла учням та їх батькам про долю УПА – одну з найтрагічніших сторінок в історії України та показала презентації та відеоролики «Українська Повстанська Армія», «Я – Крук, чорний сотник УПА», «Нас весна не там зустріла». Учні декламували вірші та виконали інсценізації «Мама проводжає сина до лав УПА», «Присяга воїна УПА». Прозвучали пісні «Сніги, сніги…», «Пісня бійців УПА», «Йшли селом партизани», «Там, десь далеко на Волині».
 
На честь усіх полеглих та тих, хто не повернувся з війни, запалили свічку пам’яті і хвилиною мовчання вшанували героїв.
 
Історія Повстанської Армії золотими літерами вписана в історію України. Вона вела справедливу визвольну боротьбу проти трьох жорстоких тиранічних режимів світу. Пролита кров членів УПА не кане в забуття. Вони вмирали як герої з останніми словами на вустах: "За тебе, свята Україно!
Хай нам згадки серця зігріють, розбудять наші почуття,
Бо знаймо: ті, що вмерти вміють, ті мають право на життя.
Могилам честь! Полеглим слава! Живих до праці кличе справа!"
 
До праці, відродження, нових випробувань, які ми повинні витримати, щоб не втратити своєї державності, закликають воїни УПА. На їх героїзмі ми повинні виховуватись і не забувати, що Україна – це наша Батьківщина!
 
Сергій ПОРТАШ.
 
Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

шпалери Tulpe

Шпалери RASCH TEXTIL – справжня якість

Кращі шпалери, що допоможуть створити справжню ...