Цікаво знати

Змішувач – як правильно вибрати і що потрібно знати при покупці?

Отже, основними параметрами при виборі змішувачів є:
-конструкція (одноважільний, двовентильний, змішувач із термостатом);
-призначення (ванна кімната, раковина, мийка, душова кабіна);
-тип змішувача та його дизайн (вбудований, центральний, настінний, з довгим, коротким або гнучким зливом тощо);
-матеріал, з якого виготовлений змішувач;
-виробник;
-ціна.

Конструкція найпоширеніших змішувачів:
«Ялинка» – найпростіша конструкція змішувача: два з’’днаних крани-букси, а між ними – вилив, або «гусак» (прямий або зігнутий), із якого і ллється вода. Він може бути нерухомим або обертатися. Подавання води регулює у такому змішувачі вентиль (у сантехніці – кран-букса, в побуті називають краном). Такий тип змішувача має характерну конструкційну особливість кріплення.

Знизу в «ялинки» є цанга – розрізна втулка з різьбою. На цей патрубок нагвинчують гайку, якою кріплять змішувач до мийки, а далі – до водопроводу через цангу.
Цей спосіб кріплення незручний і ненадійний. Через деякий час змішувач починає хитатися на закріпленій поверхні. Треба лише лише підтягнути гайку, але вона часто «закисає» і її важко скручувати. Для безпечного виконання робіт слід перекрити на кухні воду і від’єднати змішувач від водопроводу.

Одноважільний змішувач (джойстиковий) – простий і надійний. Має дві сферичні поверхні з отворами, які з’єднуються в потрібному положенні для зміни тиску й температури води. Поверхні одночасно слугують ущільненням, оскільки з’єднані досить щільно. Зазвичай, це дві металокерамічні пластини, у більш економічному виконанні – пластикові. Спосіб його кріплення традиційно інший. Знизу на корпусі змішувача розташовані різьбові отвори: для встановлення та під’єднання до водопроводу.

Для кріплення використовується шпилька, напрівшайба і гайка. Спочатку у встановлений змішувач (знизу) вкручують шпильку, потім на неї накидають напівшайбу і притягають гайкою.
Під’єднання до водопроводу може бути «гнучким» або «жорстким». У першому випадку – це гнучкі шланги в металевій оплітці, у другому – мідні трубки з цанговим затискачем

Настінний змішувач
Він міцно з’єднаний з водопровідними трубами. Регулювання тиску й температури води здійснюється краном-буксою, або важелем. Вилив може бути таким, як і в «ялинці» чи одноважельних змішувачах. Це залежить від конкретного змішувача. Особливості під’єднання до водопроводу настінних змішувачів такі: підвід тут не вертикальний, а горизонтальний (і тільки жорстке підключення). Він з’єднується з трубами за допомогою спеціальних ексцентричних перехідників. Це компенсує різницю міжосьової відстані змішувача і виведених для під’єднання труб. Труби при цьому можуть бути виведені назовні або вмуровані у стіну. Аератор вбудовують у вилив змішувача для формування суцільного і чіткого струменя води. Струмінь має бути чітким як при малій, так і при великій подачі води. Проте змішувач потребує періодичної чищзення, тому що може засмічуватися відкладеннями і механічними включеннями. Якщо ж змішувач не очищувати, він перестане виконувати своє пряме призначення, і вода почне бризкати в різні боки.

Покриття і матеріали
Основне завдання покриття – захист від корозії та механічних пошкоджень. Привабливий вигляд мають якісні хромовані й емальовані покриття. Емаль як і хром, як і хром наносять безпосередньо на поверхню металу. А от щоб покрити хромом пластмасу, на неї спочатку слід нанести мідь. Латунь і хром – традиційні матеріали, з яких виготовляють змішувачі. Для виготовлення корпусу використовують латунь. Зовнішні частини з метою захисту нікелюють, потім хромують або вкривають емаллю. Хромові змішувачі дорожчі, але кращі тим, що на їхній поверхні не розмножуються мікроби.
Серед дизайнерських, ексклюзивних моделей трапляються змішувачі, виготовлені з використанням дорогоцінних матеріалів. Матеріалів для виготовлення змішувачів не так вже й багато. А саме: металеві сплави, пластмаса, кераміка. В окремих екзотичних випадках це може бути навіть камінь або дерево. При виборі цих матеріалів беруться до уваги як безпека використання, так і технологічність виробництва. Від того, які матеріали використовувалися при виготовленні змішувача, звичайно ж, буде залежати і його ціна.
Змішувач потрібен скрізь: і на кухні, і у ванній кімнаті, і в душовій кабінці. Його вигляд залежить.від призначення..

Вибір кухонного змішувача
Кухонний змішувач,у першу чергу, повинен забезпечувати можливість використовувати всю площу мийки та вільно розміщувати під краном навіть високий посуд, тобто він має бути досить компактним, і, крім цього, підходити за стилем. Тому змішувачі, які застосовуються для кухонних мийок, як правило, мають довгий і високий зливи. Вилив оптимально повинен доходити до середини мийки і мати можливість повертатися. В іншому випадку користуватися кухонною раковиною буде вкрай важко. Деякі моделі змішувачів можуть мати висувні зливи або гнучкий внесений шланг. Традиційно рекомендують «ялинку» або одноважельний змішувач, тому що вони легко встановлюються і не потребують додаткових витрат.

Вибір змішувача для ванної кімнати
Змішувачі, що встановлюються у ванній кімнаті, – найрізноманітніші. Їх можна монтуватися на край ванни (для ванн, що мають широкі борти) або на стіну. Хороші вбудовувані змішувачі – всі технічні елементи таких змішувачів приховані у спеціальній ніші стіни, а назовні виведені лише панель з рукоятками і вилив. Як правило, змішувачі для ванни виконані з низьким зливом, який може бути як рухомим, так і фіксованим. Бажано для кожного сантехнічного вузла ванної кімнати встановлювати окремий змішувач. Якщо у ванній кімнаті немає окремої душової кабіни, то можна використовувати один змішувач для ванни і душу, а другий – для раковини. Змішувачі для ванни розраховані на кілька отворів: для наповнення ванни, для ручного душу тощо.
Вибір змішувачів – величезний. Тому основна порада, яку можна дати при виборі змішувачів, – не гнатися за «найдешевшими», і, звісно, купувати змішувачі у магазинах або на будівельних ринках (тільки не з рук). Хороше, як відомо, не може коштувати дешево. А при купівлі слід поцікавитися ще й наявністю сертифіката, умовами гарантійного обслуговування, комплектацією (який картридж стоїть в моделі, які кольори моделей пропонують виробники та яку гарантію дають фірми на свої вироби).

Голос Сокальщини на GoogleNews