Home / Цікаво знати / Сокальські гінкго

Сокальські гінкго

Впродовж багатьох років існує тісна співпраця між Сокальською МАН учнівської молоді та Сокальським ДЛГП "Галсільліс" при особистій підтримці директора, депутата районної ради  Миколи Дем'яновича. Юні науковці вивчають особливості вирощування гінкго білоба в природних умовах на ґрунтах різних типів. Результативною є робота слухачів Сокальської МАН братів  Тараса  та Юрія Дем'яновичів з даної проблеми, яка зацікавила науковців Львівського університету імені Івана Франка та НЛТУУ.  

На території Сокальського ДЛГП "Галсільліс" вперше в Україні створено плантацію, призначену для заготівлі листя і вирощування посадкового матеріалу  на площі 0,9 га. Рішенням Сокальської районної ради  затверджено програму виконання робіт по лісовому господарству та створення захисних лісових насаджень на землях непридатних для сільськогосподарського використання у Сокальському районі. Перших 50 саджанців гінкго білоба віком 2 роки ми висадили у відкритий ґрунт навесні 2011 року на дві ділянки з різним складом ґрунту та різною вологістю. 

Результати досліджень можуть бути використані для розробки рекомендацій щодо вирощування лікарської сировини у промислових масштабах  та збору посівного матеріалу. 

Для гінкго властива досить висока адаптація. Це дерево є перспективним для масового використання в ландшафтній архітектурі, для отримання лікарської сировини.

Нас не полишають думки, що найближчим часом ми зможемо побачити ці дерева у нашому місті. Хочеться мати змогу любуватись розквітом цих прекрасних рослин,  торкнутись "сріблястих абрикосів", помилуватись їх кронами й полинути в далекі часи мезозою.

Ольга СТАСЮК, методист  Сокальської МАН.

 

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Правильний інтернет-магазин будматеріалів – це успіх в ремонті

Сучасний світ дає змогу купити кращу ...