Цікаво знати

Зберегти медичну мережу та кадровий потенціал

Коли виборці Сокальщини обрали мене депутатом Львівської обласної ради і сталося так, що маю честь і великий обов`язок перед сокальською громадою відстоювати інтереси Сокальського району у Львівській обласній раді, то, обираючи постійну депутатську комісію, обрав комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, а не свою – медичну. Мій вибір базувався на тому, що, працюючи у цій комісії, зможу допомогти у різних напрямках соціально-економічного розвитку нашого регіону і в тому числі й медицині. Бо я, обравши цю професію, працював і працюю медиком все своє життя і не лиш на рідній Сокальщині, а й рік, як медик, був у зоні АТО. Знаю проблеми медицини. Тому дуже радий, що у 2016 році нам вдалося перемогти у дев`яти мікропроектах по медичній галузі. Це є найбільша кількість серед районів Львівщини. Завдяки цим мікропроектам у районі будуть працювати ще дві нові амбулаторії сімейної медицини – Тартакові й Двірцях. Суттєво покращиться матеріально-технічний стан фельдшерсько-акушерських пунктів сіл Перетоки, Свитазів, Зубків, буде відремонтована амбулаторія сімейної медицини у Варяжі. Обов`язково покращимо стан нашого госпісного відділення в Угнові.

Окрім того, по програмі підтримки сімейної медицини розраховуємо отримати медичне обладнання на суму 200 тис. грн. для укомплектування амбулаторії загальної практики сімейної медицини у Двірцях, яку цьогоріч планують відкрити.

Наступного року нам необхідно попрацювати над комп`ютеризацією закладів охорони здоров`я і створити єдину мережу амбулаторій сімейної медицини, створивши програми «Електронна поліклініка» та «Електронний стаціонар», що дасть можливість відійти від непотрібної писанини, і лікар зможе більше уваги приділити пацієнту, а не записам у його карточці.

Особливу тривогу нині у мене викликає реформування охорони здоров`я, яке відбуватиметься в умовах проведення адміністративно-територіальної реформи.

Провести децентралізацію влади, реформувати органи місцевої влади, державного управління, без сумніву, потрібно, бо у нас залишилася пострадянська система управління, яка не відповідає новим умовам, стандартам Євросоюзу. Разом із тим, необхідно не загубити у цьому процесі своє національне, етнічне, не втратити галузі охорони здоров`я та освіти, які вже мають певну матеріально-технічну базу, фаховий кадровий потенціал. Я б не хотів, щоб сьогодні в Україні адміністративно-територіальну реформу насаджували, як свого часу відбулося з колективізацією. Будь-яку реформу потрібно починати знизу – роз’яснити людям, що конкретно за результатами реформи вони отримають. Відтак, виходячи з цілей реформи, поставити завдання і виконувати їх, спираючись на підтримку населення.

У процесі реформування системи охорони здоров`я та децентралізації є чимало багатоаспектних питань, що потребують вироблення спільних позицій між усіма зацікавленими сторонами. Зокрема, щодо забезпечення автономізації діяльності закладів охорони здоров`я та структурно-організаційних змін медичного обслуговування населення у регіонах. Основною метою реформи є забезпечення конституційних прав громадян на медичну допомогу, охорону здоров`я, рівного доступу до медичних послуг. Тому, вважаю, що нам необхідно зберегти Сокальську районну лікарню, де є матеріально-технічна база, відремонтовані приміщення. Якщо буде створений медичний округ разом з Червоноградською лікарнею, то відносини з цим медичним закладом повинні будуватися на паритетних умовах. Наші відділення: кардіологічне, пологове, неврологічне функціонують краще, аніж у Червонограді.

У переддень свята висловлюю всім працівникам медичної галузі безмежну вдячність за врятовані життя, за повернуте здоров’я і радість. Особливо хочу відзначити медиків, які побували у зоні АТО. Це Євген Морфюк, Богдан Орєхов, Богдан Кліщ, Арсен Дем’янчук та інші, які там, на війні, показали високий професійний рівень та громадянську позицію.

До мене, як депутата обласної ради, звертаються люди з найрізноманітніших проблем. Є серед них і медичні. Громада Волсвина, сільський голова, депутатський корпус попросили посприяти створенню амбулаторії сімейної медицини у цьому селі. Разом з головним лікарем району Романом Шведом ми побували там, вивчили це питання і запланували на наступний рік відкрити у Волсвині амбулаторію загальної практики сімейної медицини, яка справді дуже потрібна. Також сільські громади зверталися стосовно перенесення ФАПів у селах Лешків та Опільсько у кращі приміщення колишніх школи та дошкільної установи. Над цим працюємо і, думаю, ці питання будуть вирішені.

У перспективі маємо думати про відкриття амбулаторій сімейної медицини у селах Волиця, Стенятин, Реклинець. Мешканці Сокальщини мають бути максимально охоплені кваліфікованим медичним обслуговуванням, від найвіддаленішого села до міста. Над цим працюю і працюватиму.

Сергій КАСЯН,депутат Львівської обласної ради.

  

Голос Сокальщини на GoogleNews