Home / Цікаво знати / Свідоцтво про народження в пологовому відділенні

Свідоцтво про народження в пологовому відділенні

В юстиції нововведення: матерям, які народили в пологовому будинку, тепер не доведеться стояти у чергах, щоб отримати свідоцтво про народження малюка. Його зможуть видати безпосередньо у пологовому відділенні лікарні, де працівники ВРАЦС реєструватимуть народження дитини, якщо цього бажатимуть батьки.

2 лютого, у пологовому відділенні Сокальської ЦРЛ, вперше урочисто вручили свідоцтва про народження дитини. 

На урочистостях були присутні начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський, начальник Сокальського ВРАЦС Віра Шавалюк, начальник реєстраційної служби Сокальського РУЮ Олег Лащук, головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед, в. о. керівника апарату РДА Надія Перегінець, завідувач пологового відділення Надія Кравцова, заступник головного лікаря ЦРЛ Марія Гулавська.

Міністр юстиції України вручив перші свідоцтва про народження дітей у Львові, як експеримент. Така послуга Міністерства юстиції стала популярною у львів'ян та мешканців інших обласних центрів, тому в цьому році її вирішили запровадити і у районних пологових будинках та відділеннях лікарень. У Львові в пологових будинках видали уже більше 500 свідоцтв про народження. Сподіваюсь, цією послугою ВРАЦСу будуть користуватись батьки новонароджених і у Сокалі. Наша позиція така: мама після народження немовлятка повинна думати за дитинку, а не бігати по інстанціях, тому тепер працівники ВРАЦСу приходитимуть до матерів у пологові відділення, які є у лікарнях. Це реальний перший крок назустріч громадянам,  зазначив Ярослав Жукровський.

Така започаткована форма видачі свідоцтв на Сокальщині має стати приємною та досить практичною новинкою для батьків. Адже відтепер вони мають можливість отримати найперший документ своїх немовлят, не витрачаючи зайвого часу на відвідування відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Водночас це маленький внесок для комфорту жінок, які народжують майбутнє покоління та з метою практичної реалізації послуг Міністерства юстиції України, забезпечення ефективної роботи відділів державної реєстрації актів цивільного стану та створення сприятливих умов, спрямованих на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг щодо державної реєстрації народження немовлят. Лише за кілька днів ми уже видали вісім свідоцтв про народження у пологовому відділенні. Відтепер, згідно з графіком, працівник ВРАЦСу прийматиме документи та видаватиме свідоцтва при виписці матері з пологового відділення. Якщо ж у батьків різні прізвища  в такому разі свідоцтво про народження дитини видаватимуть лише у відділі РАЦСу,  наголосила начальник ВРАЦС Сокальського РУЮ Віра Шавалюк.

"Сьогоднішня подія у пологовому відділенні  це ще один крок в Європу. Ми підтримуватимемо всі добрі наміри",  сказав головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед.

Урочисто, під оплески, цього дня у пологовому відділенні свідоцтва про народження дитини отримали дві подружні пари  Ольга та Павло Книш (в центрі  на знімку внизу), у яких 29 січня народився хлопчик, якого назвали Максимком, а також Ірина (на знімку вгорі) та Назар Богуни, в яких 31 січня родина поповнилась донечкою Улянкою. Новонароджені дітки отримали подарунки  фотоальбоми, підгузники та книжечки. 

Загалом, як зазначив начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський, в перспективі планують залучити і працівників інших структур, аби також при народженні відразу мама могла і зареєструвати місце проживання дитини та здати необхідні документи на соціальні виплати, тобто все одразу. Ну що ж, почин хороший, нехай усі задуми втіляться в життя. 

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Народилось немовля! Ви вже вибрали ім'я?

Ми хочемо розказати як його зареєструвати.

Любі мами, щоб дитя зареєструвати

Із собою треба мати:

Паспорт тата, паспорт мами, свідоцтво про шлюб,

І документ для дитини Вам видадуть тут,

У пологовому відділенні чи на місці,

Неважливо, де живете ви  у селі чи в місті.

Без трати часу, та по кабінетах ходження,

дитині видадуть свідоцтво про народження.

Міністерство юстиції має чітку позицію,

Давайте підтримаємо цю пропозицію.

Для зручності всіх татусів і мам

Свідоцтво в лікарні ми вручимо Вам.

Віра ШАВАЛЮК, начальник Сокальського ВРАЦС.

 

 

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Як правильно вибрати електрику для будинку?

Ремонт – це явище, яке наздоганяє ...