Цікаво знати

Техніка для нагріву води в басейні

Для басейнів, які експлуатуються цілий рік і для тих, що розташовуються поза закритих приміщень, актуальна проблема підтримки температури води на комфортному для купання рівні. Її діапазон залежить від виду басейну, цілі його використання. Так в штучному водоймищі для спортсменів плавців оптимальним є значення між 24 – 26 ° С, в басейнах для дітей – 27 – 30 ° С, а ось для гідромасажного СПА – басейну трохи вище – 32-38 ° С.

Підтримати температуру в потрібному діапазоні здатне спеціальне нагрівальне обладнання. Вибір способу обігріву необхідно продумувати заздалегідь, щоб для підготовки комунікацій не доводилося демонтувати м'який настил або міняти електропроводку на нову.

Підігрів води в басейні можна проводити за допомогою: теплообмінників, теплових насосів, електронагрівачів, паливний нагрівачів, сонячних батарей.

Теплообмінник

Ідея функціонування теплообмінника заснована на конверсії тепла від теплоносія до об'єкта підігріву – воді басейну. Джерелом енергії служить гаряча вода з системи централізованого опалення. Щоб правильно розрахувати потужність приладу потрібно знати робочий об'єм чаші, враховувати місце розміщення басейну (вуличний або внутрішній). Після завершення первинного етапу нагріву, для утримання оптимальної температури, з огляду на можливі тепловтрати, буде потрібно близько 30-70% від номінального значення продуктивності агрегату. Моделі теплообмінників розрізняються як за матеріалом корпусу: пластик, титан, нержавіюча сталь, так за спрощеним варіантом кріплення: підлоговий або підвісний, в горизонтальному або вертикальному положенні.

Тепловий насос

Для того, щоб виконати підігрів води в басейні застосовують також теплові насоси, що працюють за рахунок енергії навколишнього простору. При використанні такого пристрою можна помітити зниження витрат на електроенергію, однак прилад є досить дорогим обладнанням. Взимку агрегат забирає тепло з повітря навколишньої атмосфери, перетворюючи і примножуючи його, направляє в систему опалення. У літню пору все відбувається навпаки. Конструкція насоса розрахована на роботу в межах від – 25 до +40 ° C, що типово для нашого клімату.

Електронагрівач

Електричні нагрівачі – найпростіше обладнання проточного типу, створене для підігріву циркулюючої через нього рідини. Виготовляють подібне обладнання зі стійких до корозії матеріалів, працює воно від електромережі. Електронагрівачі дозволяють оперативно нагрівати воду, завдяки легкості управління, малої інерційності забезпечують тривале підтримання необхідної температури. Підігрів води в басейні відбувається завдяки її прямому контакту з ТЕН-ами, трубчастими нагрівальними елементами.

Паливний нагрівач

Паливні нагрівачі застосовують для нагріву тепло згоряння рідких нафтопродуктів. Для газових обігрівачів, паливом служить пропан. Конструктивно вони оснащені вбудованим водяним насосом, монтуються після фільтрів очищення.

Сонячний колектор

Сонячні колектори обладнані чорними плоскими пластиковими контейнерами, пронизаним трубками, в них подається вода з басейну, яка нагрівається енергією сонця. Оптимальною площею колекторів вважається площа порівнянна з дзеркалом чаші. Колектори монтують біля водойми, який потрібно обігріти. Насос проганяє воду через колектори, які є сонячними пастками, нагріваючись, вона повертається у водойму. У місцях з високою активністю сонця, великою кількістю сонячних днів ефективність сонячного підігріву максимальна.

Голос Сокальщини на GoogleNews