Home / Цікаво знати / В Україні змінилося законодавство щодо сплати та призначення аліментів

В Україні змінилося законодавство щодо сплати та призначення аліментів

Перше, що привертає увагу це те, що збільшився мінімальний розмір аліментів на одну дитину з 30% до 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

По-друге скасовано судовий збір при подачі позову про стягнення додаткових витрат на дитину.

Позитивним є і той факт, що раніше позов можна було подати тільки за місцем проживання відповідача, зараз це можна зробити і за місцем проживання позивача.

Значно змінився підхід у питанні доказування. Тепер це головний біль боржника, а не стягувача. Процес стягнення аліментів має відбуватися за процедурою спрощеного провадження, це означає, що рішення суду про стягнення аліментів можна буде отримати згідно закону протягом трьох днів, максимум тижня. До того ж просто потрібно подати заяву до суду і без судових засідань суд має винести миттєве рішення. Після чого рішення направляється за місцем роботи відповідача або в органи виконавчої служби і починає виконуватися. І вже тепер якщо відповідач (платник аліментів) не погоджується із прийнятим рішенням або вважає розмір призначених аліментів завеликим, то тепер він сам проходить всі кола пекла судової тяганини доказуючи те з чим він не погоджується, і скільки він в змозі чи бажає платити.

Також одержувач аліментів тепер має право звернутися до суду із проханням про стягнення аліментів у сумі  на 1 дитину – 1/4, на 2 дітей – 1/3, на 3 і більше дітей – половини доходу платника, але на суму, що не перевищує 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку.

При тому новими змінами  врегульовується виплата аліментів людиною, яка є ФОПом на спрощеній основі, офіційно не працює та людей, які працюють за кордоном. Такі особи прирівнюються до тих осіб які тимчасово не працюють, тому аліменти будуть нараховуватися залежно від середньої заробітної плати відповідного регіону.

Також для платників аліментів вводиться пеня у випадку несплати цих витрат.

Прожитковий мінімум у 2017 році в Україні для дітей до 6 років становить з 1 січня 2017 пo 30 квітня – 1 355 гривень, з 1 травня пo 30 листопада – 1 426 гривень, з 1 грудня – 1 492 гривні.

Для дітей від 6 до 18 років: з 1 січня 2017 пo 30 квітня – 1 689 гривень, з 1 травня пo 30 листопада – 1 777 гривень, з 1 грудня – 1 860 гривень.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Вець Орися

Юрист
x

Check Also

Що таке сучасний джерело безперебійного живлення?

У сучасних умови джерело безперебійного живлення ...