Home / Цікаво знати / В жовтні в медустановах Сокальщини проходять дні з профілактики та виявлення патології шийки матки та молочної залози

В жовтні в медустановах Сокальщини проходять дні з профілактики та виявлення патології шийки матки та молочної залози

З 10 жовтня ц. р. в медустановах Сокальщини проходять дні з профілактики та виявлення патології шийки матки та молочної залози.

Рак шийки матки не виникає одразу, йому передує ряд патологічних змін, які при нехтуванні лікуванням призводять до розвитку передраку, який в свою чергу переходить в рак.

В останній час щораз більше уваги приділяється до станів, які викликають папілому вірусною інфекцією. Цей збудник є найважливішим фактором ракових станів шийки матки.

Вік захворюваності раком шийки матки змінився. Якщо раніше він припадав на 45-50 років, то тепер, у зв’язку з раннім початком статевого життя, частою зміною партнерів, курінням, імунодепресивними станами, він може зустрічатись і у віці 18-35 років.

Якщо проаналізувати статистику по району, то в нас такі випадки зустрічаються у жінок віком 2427 років.

Рак шийки матки є найбільш розповсюдженою злоякісною і одною з найагресивніших пухлин. Щорічно в Україні реєструють майже п’ять тисяч (!) нових випадків; кожна 45 хвора в запущеній стадії. Щоденно від раку шийки матки в Україні помирає 6 жінок! Жінка відчуває себе ніби здоровою, бо хвороба протікає скрито, початок захворювання є безсимптомним.

При проходженні медичних оглядів можна виявити цей передраковий стан і успішно його вилікувати. Вже всім жінкам відомо, що при відвідуванні акушергінеколога лікар бере мазок з шийки матки спеціальним інструментом для цитологічного дослідження і ця процедура є безболісною. При виявленні патологічних змін проводиться подальше лікування. Більшість жінок після профогляду цікавляться результатом аналізу, це свідчить про підвищення рівня знань людей і про медичну культуру людини.

В 2010 р. по району було виявлено у 63 жінок дисплазію епітелію шийки матки, у 21 жінки – більш важкі передракові зміни. При подальшому було підтверджено і проліковано 8 жінок з раком 0 стадії і 10 жінок з раком 12 стадії,у двох жінок, які нехтували своїм здоров’ям, виявлено рак в запущених стадіях. Пам’ятайте, що больовий синдром, кровомазання виникають, коли вже рак є запущений.

Хвора М. , яка перебувала довгий час за межами України, прибула до нас з запущеною хворобою, не звертала уваги на нерегулярні мажучі виділення. Хворобу ми виявили, але лікування вже було неефективним.

Хвора Н. міняла місця проживання в Сокальському та Дрогобицькому районах, не проходила періодичні медогляди – у неї також виявлено запущений рак шийки матки.

За 9 місяців 2011 р. виявлено 60 хворих передраковими станами, з них підтверджено діагноз злоякісного росту в 9 хворих в 0 стадії і у 8 хворих – в 12 стадії. На жаль, і цього разу виявлено жінку, якій лікування не допомогло: рак виявили в запущеній стадії.

З раком молочної залози за 9 місяців ц. р. виявлено 12 жінок; з них при профоглядах – 4. В 6 жінок виявлено рак 12 стадії, у 4 – 4 стадії.
У зв’язку із зростанням онкологічних захворювань в світі і по Україні, міністерство охорони здоров’я запровадило проведення акцій по профілактиці та ранньому виявленні патології шийки матки і молочної залози.

Ця акція охоплює сьогодні всю Львівську область і розпочата з 10 жовтня 2011 р. А започаткована в 2008 році. В 2010 р. оглянули 1548 жінок. У 337 виявлено патології, з них: підозріння на рак в 1 жінки, рак 0 стадії – в однієї.

Бережіть своє здоров’я, не нехтуйте порадами і рекомендаціями лікарів. Відвідуйте гінеколога вчасно. Будьте здорові.

Володимир ТЕЙКАЛО, районний онкогінеколог.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Як правильно вибрати якісну косметику?

Проблема нерівного тону шкіри досить актуальна ...