Home / Цікаво знати / Увага – глаукома!

Увага – глаукома!

У березні на Львівщині проводились масові заходи з профілактики захворювань на глаукому.

Глаукома – це хронічне прогресуюче захворювання очей, яке призводить до атрофії зорового нерва та сліпоти внаслідок підвищення внутрішнього тиску. Глаукома є найпершою причиною сліпоти у всьому світі.

Підступність глаукоми полягає в тому, що це захворювання очей починається практично безсимптомно. Повернути ж зір, якщо людина осліпла внаслідок глаукоми, на жаль, неможливо. Захворіти на глаукому може будь-хто. Але є фактори, які підвищують цей ризик. Частіше глаукома розвивається у людей старших 40 років, а також по спадковості. До групи ризику входять люди з короткозорістю, ті, хто переніс хірургічне втручання на очах, травму ока, хворі на цукровий діабет та іншу судинну патологію.

Окуліст може виявити початкові ознаки захворювання шляхом вимірювання внутрішнього тиску та огляду деяких структур ока. Якщо Ви помітили такі ознаки: "мушки" перед очима, відчуття напруження, затуманення, виникнення дефектів поля зору, часту зміну окулярів на близько – це можуть бути симптоми глаукоми.

Якщо Ви виявили у себе декілька факторів ризику, Вам необхідно проконсультуватись у окуліста.

Пацієнт, якому встановили діагноз "глаукома", повинен точно виконувати всі рекомендації окуліста, у встановлені терміни приходити на огляд до лікаря, в жодному разі не "пропадати надовго". На жаль, досвід свідчить, що 50-70 відсотків пацієнтів не дотримуються режиму лікування та невчасно приходять до лікаря. Як результат – люди втрачають зір. Призначені краплі потрібно закапувати регулярно, без перерв в лікуванні. В деяких випадках потрібно використовувати лазерне та хірургічне лікування.

Виміряти внутріочний тиск можна в поліклініках міст Сокаль, Великі Мости, Белз в долікарському кабінеті.

Лариса ТОВКАЛО,
лікар-окуліст.     

Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Конференц-сервис в Киеве. Гостиничный комплекс Козацький стан

Готельний та ресторанний комплекс “Козацький стан”, ...