Home / Цікаво знати / Всі юридичні особи та фізичні особи-підприємці, створені та зареєстровані до 1 липня 2004 року, зобов’язані до 3 березня 2012 року подати державному реєстратору реєстраційну картку

Всі юридичні особи та фізичні особи-підприємці, створені та зареєстровані до 1 липня 2004 року, зобов’язані до 3 березня 2012 року подати державному реєстратору реєстраційну картку

З третього березня цього року ввійшов в дію Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осібпідприємців" щодо спрощення механізму державної реєстрації припинення суб’єктів господарювання" від 1. 07. 2010 р. №239017.

Згідно з  прикінцевими та перехідними положеннями вищевказаного Закону визначено кінцевий термін включення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осібпідприємців, який завершується через рік, починаючи з дня, коли набере чинності  Закон, а саме 3 березня 2012 року.

Тому всі юридичні особи та фізичні особи-підприємці, створені та зареєстровані до 1 липня 2004 року, зобов’язані до 3 березня 2012 року подати державному реєстратору реєстраційну картку для включення відомостей про них до Єдиного державного реєстру та свідоцтво про державну реєстрацію. Свідоцтва про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осібпідприємців, оформлені з використанням бланків старого зразка та видані до 1 липня 2004 року, після настання встановленого строку будуть вважатися недійсними.

Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особипідприємця", який підписав Президент України •7. 04. 2011 р. Цим Законом з 07.05.2011р. скасовано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особипідприємця. Підтвердженням факту набуття статусу юридичної особи та фізичної особипідприємця, а також після внесення змін до відомостей про юридичну особу та фізичну особупідприємця, які є в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осібпідприємців, державний реєстратор повинен видати на руки заявнику виписку. Плата за виписку в даному випадку не стягується.

З 6 червня цього року  набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури започаткування підприємництва" від 21. 04. 2011 р. № 3263VI. Цей Закон вніс зміни до Господарського кодексу України, Закону України "Про господарські товариства" та Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осібпідприємців" в частині відкриття та ведення власної справи.

До його ухвалення статутний капітал для товариств з обмеженою відповідальністю мав бути не менше суми, що дорівнює одній мінімальній зарплаті, для акціонерного товариства  не менше 1250 мінімальних заробітних плат. Засновники юридичних осіб (крім акціонерних товариств) відтепер можуть визначати розмір свого стартового капіталу у розмірах та у складі, що їм необхідний для започаткування бізнесу.

Тепер засновникам також не потрібно вносити гроші у вигляді вкладів до статутного капіталу в розмірі 50 відсотків до моменту проведення їхньої державної реєстрації. Запропоновані зміни дозволять заощадити на оплаті послуг банків при відкритті тимчасових рахунків і на оплаті за нотаріальне засвідчення підписів засновників на установчих документах та рішеннях засновників про створення юридичної особи.
Окрім того, спрощуються вимоги щодо обов’язкового нотаріального оформлення окремих документів, які подаються на проведення державної реєстрації змін до установчих документів, на припинення юридичних осіб.

Згідно з  новим законом тепер можна подавати не тільки оригінали і нотаріально засвідчені копії, а звичайні ксерокопії документів…

Водночас спрощуються вимоги щодо обов’язкового нотаріального оформлення окремих документів, які подаються на проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

Спрощення та оптимізація процедури створення юридичних осіб різних організаційноправових форм господарювання заохочуватиме підприємців до започаткування власної справи в складних економічних умовах та сприятиме покращенню позиції України у рейтингу Світового банку Doing Business за критерієм "відкриття бізнесу".

Ці зміни дозволять заощадити на оплаті послуг банків при відкритті тимчасових рахунків та послугах нотаріусів.

Консультації та відповіді на питання стосовно даних змін можна отримати у Державного реєстратора, який знаходиться в приміщенні "УкрСиббанку" на першому поверсі, за адресою:м. Сокаль, вул. Шептицького, 39; тел. (0325772055).

Марія РЕБРИНА,
державний реєстратор.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Що таке сучасний джерело безперебійного живлення?

У сучасних умови джерело безперебійного живлення ...