Home / Цікаво знати / Запроваджується податок на нерухоме майно

Запроваджується податок на нерухоме майно

З 01.01.2013 року набирає чинності ст. 265 Податкового кодексу України «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

Платниками податку є власники об’єктів житлової нерухомості – фізичні особи та юридичні особи.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Базою оподаткування є житлова площа об’єкта житлової нерухомості.

У разі наявності у платника податку кількох об’єктів оподаткування база оподаткування обчислюється окремо за кожним з таких об’єктів.

База оподаткування об’єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи – платника податку, зменшується для квартири – на 120 кв. метрів, для житлового будинку – на 250 кв. метрів. Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об’єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа зареєстрована в установленому законом порядку, або, за її вибором, до будьякого іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває у її власності.

Фізичні особи зобов’язані сплатити податкове зобов’язання протягом 60 календарних днів з дня вручення їм платіжного повідомленнярішення, яке до 1 липня звітного року надсилається органом державної податкової служби платнику за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості.

Юридичні особи обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають органу державної податкової служби податкову декларацію за місцезнаходженням об’єкта оподаткування з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт. Податкове зобов’язання за звітний рік сплачується щокварталу до 30го числа місяця, що настає за звітним кварталом.

У разі набуття права власності на об'єкт житлової нерухомості протягом року податок нараховується з дня виникнення права власності на такий об'єкт.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

Андрій ТУРКОЛЯК, начальник ДПІ у Сокальському районі

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Як правильно вибрати якісну косметику?

Проблема нерівного тону шкіри досить актуальна ...