Цікаво знати

Вибираємо касовий апарат

А ви знали, що без касового апарату вашу фірму оштрафують? На жаль, нове законодавство з РРО не шанує підприємців, у яких немає касового апарату. Більше того, замовити в Китаї або купити на ринку такий апарат теж не вийде. Для виконання вимог необхідно придбати спеціальний касовий апарат, який включений до Державного Реєстру РРО України.

Але є і хороші новини. Прямо зараз ми допоможемо вам вибрати добротний касовий апарат з відмінним функціоналом і адекватною ціною. По бюджету фірми він не вдарить, зате ви зможете спати спокійно і не боятися перевірки.

5 характеристик касового апарату для Вас:

– Стабільність в роботі. Не поспішайте купувати найдешевший на ринку касовий апарат. Мовляв, відповідає він вимогам законодавства – і досить! Закон регламентує не рік і навіть не два, а цілих 7 років використання одного касового апарата. Якщо модель вибиралася за ціною, а не за якістю, ви набагато більше витратите на її ремонт та обов’язкове техобслуговування.

– Зручність для касира. Побачили модель з великим індикатором і повнорозмірною клавіатурою? Беріть, не замислюючись – співробітники скажуть вам спасибі! Ну а якщо там ще й знайдеться місце для блоку швидкого набору популярних товарів, чекайте слів подяки кожен день!

– Передача інформації. Нинішнє законодавство вимагає, щоб звітну інформацію можна було передати в електронному вигляді – наприклад, по каналах GPRS або Ethernet. Уточніть, чи здатний на це ваш касовий апарат.

– Додатковий функціонал. Якщо у вас не один магазин, а ціла мережа, рекомендується організувати єдину систему адміністрування для всіх РРО.

– Підключення сканера і ваг. Звичайно, ваші співробітники можуть вносити коди товарів і вагу, використовуючи клавіатуру. Але хіба цього зручно? Куди краще підключити до касового апарату сканер і зчитувати штрих-коди в частки секунди.

У скільки обійдеться «правильний» касовий апарат?

Рекомендоване законодавством пристрій коштує близько 6000 гривень (квітень 2015 року). Крім цього, передбачена щомісячна оплата послуг ЦСО з технічної підтримки (близько 200 гривень), оплата послуг передачі даних.

Не можу зрозуміти різницю між касовим апаратом і фіскальним реєстратором.

Якщо кількість розрахункових операцій у компанії порівняно невелика, краще придивитися до касових апаратів. Фіскальний реєстратор підійде тим, чиї торгові точки або заклади мають великий потік покупців. Буває й таке, що прийом оплати здійснюється кур’єрами «в полі». У такому випадку, краще придбати мобільний фіскальний реєстратор.

Як обійтися без касового апарату?

Зрозуміло, що покупка касового апарату – це хай і не глобальні, але все ж витрати. Між тим, така реформа узгоджується з курсом уряду на податковий контроль та легалізацію економіки. Для отримання права не користуватися касовим апаратом можна перейти на безготівковий розрахунок. Тільки не плутайте оплату через POS-термінал, який підключається до каси.

Голос Сокальщини на GoogleNews