Цікаво знати

Вибір паль і плит перекриття для будівництва будинку

У сучасному міському будівництві найчастіше застосовуються технології монолітно-каркасного будівництва, суттю яких є зведення конструкцій будинків (в тому числі і перекриттів) шляхом заливання бетонної суміші в закріплену заданих проектним положенням форму – опалубку.

Ця технологія застосовується, як кажуть, «часто-густо» в міських умовах і види бетонних перекриттів, як правило, є різновидами монолітних (ребристі, балкові і безбалочні) залежно від навантажень, довжини прольоту та інших факторів.

Однак коли мова йде про заміський житловому будівництві, будь то особняк, котедж, дачний будинок для постійного проживання або простий садовий сезонний будинок – без різниці, існує безліч варіантів зведення. Відповідно, види і пристрій бетонного перекриття можуть бути реалізовані в декількох варіантах, а саме:

    монолітне перекриття;
    збірно-монолітне (часторебрістое) перекриття;
    збірно-залізобетонне перекриття.

У всіх видів перекриттів є свої особливості, але різновиди бетонних перекриттів особливо відрізняються своєю міцністю, невеликою товщиною конструкції, довговічністю і легкістю в монтажі щодо людської сили. Розглянемо нижче кожну різновид перекриття з бетону докладніше. Часто використовується варіант перекриттів з плит, які виготовлені на підприємстві. Одним із найбільших виробників плит перекриття на Україні є ХСМ. На сайті компанії khsm.com.ua  ви найдете перлік продукції та умови придбання.

Класичне монолітне міжповерхове перекриття для житлового будинку являє собою цільну, гладку плиту без пристрою пустот для полегшення (як у випадку збірно-ж / б), товщина якого коливається по будівельній нормативної документації в межах 5-20 см.

При цьому опалубки, на які заливають бетон, являють собою гладкі щити з ламінованого матеріалу або склопластику, які виставляються за спеціальною обрешітці з упором в стояки-тримачі.

Коли мова йде про влаштування монолітного перекриття, то тут його можна розділити на балочне і безбалковими. Балка є ребром жорсткості плити і розташовується посередині його, з розрахунком на зменшення моменту вигину. Багатопустотні залізобетонні плити мають найбільшу довжину 7м, товщину – 220мм. Плити існують з круглими, багатокутними і овальними порожнечами, які проходять наскрізь плити по всій довжині. Весь асортимент плит ви найдете на http://khsm.com.ua/plity-perekrytiya.

Пристрій арматурного каркаса міжповерхових монолітних плит перекриттів житлових домовМеждуетажние перекриття житлових будинків, як правило, є безбалковими, але якщо проліт досить широкий, то може бути виконана балка для підстраховки.

Існує багато варіантів, за якими виконується армування монолітної плити перекриття, при цьому добре використовувати арматуру класу А3 (гарячекатану сталеву). Діаметр арматурних штирів підбирають залежно від передбачуваних навантажень на плиту, він коливається в межах 8-14 мм.

Сучасна монолітна плита перекриття з пристроєм утеплення може бути проведена вже з шаром тепло / звукоізоляції.

Такі плитні утеплювальні матеріали як пінополістирол та мінеральна вата, пронизують металевими скобами, до верху укладають їх на виставлені щити.

Зверху встановлюють арматурний каркас, потім відбувається заливка монолітного перекриття, після демонтажу опалубки перекриття виходить вже утепленим.

Підсумок – економія часу і грошей на додаткові роботи з утеплення та клеючі матеріали. Однак, при цьому важливий нюанс – пінопласт не можна використовувати всередині будинку (для таких цілей є інші, йому подібні матеріали). Крім того варто врахувати, що обробка плити даного пристрою відбувається особливими способами, відмінними від тих, які зазначені на типових технологічних картах.

Голос Сокальщини на GoogleNews