Цікаво знати

Використання торфу в саду і на городі

Торф це єдине в своєму роді поєднання мікроелементів, мінералів та гуминовой кислоти, здатне сутєво покращити родючість навіть самих безнадійних ділянок землі.

Торф для городу

Для того щоб отримати максимальні результати при використанні торфу на городі або в саду необхідно добре розбиратися в особливостях всіх видів:

  • верховий торф є самим нерозкладеним матеріалом, а також має доволі високий рівень кислотності. Великий відсоток моху-сфагнуму в його складі дозволяє йому утримувати вологу, а волокнистість структури – підтримувати необхідний кисневий баланс в грунті.
  • до складу перехідного торфу входять розкладені сфагнові і зелені мохи, пухівки, осока та інші рослини. Основним його призначенням є компостування.
  • низинний торф має найвищий відсоток розкладання. Нейтральна кислотність є основоположною для удобрення грунту.

Підготовка та внесення торфу на город

Ключовим моментом при підготовці торфу є його провітрювання. Матеріал повинен провітрюватися свіжим повітрям на сонці протягом 2-3 місяців. Періодично його необхідно перемішувати або ж змішати з землею для прискореного розкладання мікроорганізмів. Ці дії необхідні для виключення шкідливих речовин, утворених різними бактеріями в процесі розкладання. Але, не варто пересушувати торф, рівень вологості повинен залишатися в межах 50-70%. Найкраще вносити перед початком зими.

Способи застосування торфу

Серед способів застосування слід виділити основні, які ефективно діють при удобренні грунту на городі:

  1. Торф в ролі підкормки ґрунту на городі. Використовується для поліпшення грунтової структури і збільшення вмісту гумусу до 4-5%. Перенаситити при цьому землю практично неможливо, так як тепличний грунт може повністю складатися з торфу. Для його практичного використання в ролі добрива, необхідно внести 2-3 відра субстрату з розрахунком на 1 квадратний метр, що в свою чергу збільшить вміст гумусу на 1%.
  2. Мульчування верховим торфом. Рихлість структури підходить для мульчування рослин перед зимовим періодом. Також можна його змішувати з соломою, тирсою або гноєм.
  3. Компостне удобрення. Підвищення температури до 60 C сприяє вивільненню азоту з торфу. Компост на основі насиченого азотом торфу є найбільш цінним органічним добривом для рослин, який перевершує всі інші мінеральні добрива.

При відсутності практики використання торфу, а також економії часу, існують готові субстрати і торф’яні вироби, які в достатній кількості пропонують виробники. Купити торф для городу можна в будь-якому вигляді, а також з необхідним набором характеристик та властивостей, в найбільш підходящою упаковці або ємності. Одним з провідних експертів в торфяній галузі України є виробник Житомирторф, асортимент якого включає різноманітні позиції торфу за розумною ціною.

Голос Сокальщини на GoogleNews