Home / Цікаво знати / Хворобу легше попередити, ніж вилікувати

Хворобу легше попередити, ніж вилікувати

Рак шийки матки є найбільш розповсюдженою пухлиною у жінок репродуктивного віку. Пік захворюваності припадає на 4555 років. В останні роки значно зросла захворюваність молодих жінок у віці 1835 років. Щорічно в Україні реєструється біля 5 тисяч нових випадків раку шийки матки, кожна 45 хвора – в запущеній стадії. Щоденно від раку шийки матки в Україні помирає 6 жінок. Варто пам’ятати, що рак шийки матки не виникає одразу, йому передує ряд передракових змін. Вони є безсимптомними і тому жінка вважає себе цілком здоровою, хоча «бомба сповільненої дії» вже працює.

У зв”язку зі зростанням онкологічних захворювань в Україні, Міністерство охорони здоров”я запровадило проведення акцій «По профілактиці та виявленні патології шийки матки і молочної залози». Ця акція охоплює всю Львівську область і розпочалася з 11 жовтня та триватиме до 21 жовтня ц. р. Така акція проводилась і торік: було обстежено 1512 жінок, при цьому в 366 з них виявлено патологію шийки матки і 142 – грудної залози.

Пройти безкоштовно онкопрофогляд мають можливість всі небайдужі до свого здоров”я жінки в жіночих консультаціях району. Також заплановані виїзди акушергінекологів у села району.

Пам”ятайте, ваше здоров”я – у ваших руках! Бережіть себе!

Володимир ТЕЙКАЛО, районний онкогінеколог.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Клініка для всієї родини – «Сімейний Доктор»

Для того щоб сім’я завжди була ...