Цікаво знати

Яку грошову компенсацію покриває автоцивілка у разі ДТП?

Відшкодування по страховці ОСЦПВ – це грошова сума, яка виплачується особам, що постраждали у ДТП з вини власника полісу. І це не тільки майнові збитки, а й завдання шкоди здоров’ю та життю людини. На яку грошову суму можуть розраховувати постраждалі в аварії водії транспортних засобів та їх пасажири? Детальніше у цьому матеріалі.

Ліміт виплат по автоцивілці

Згідно з українським законодавством щодо страхування, максимальною сумою виплат за майнові збитки у ДТП по ОСЦПВ є 100 тисяч гривень, а за завдання шкоди здоров’ю чи життю – 200 тисяч гривень. Що стосується ліміту у випадку самостійного оформлення європротоколу, то це – 50 тисяч гривень.

При цьому, якщо розмір завданих збитків буде перевищувати вказані суми, різницю має сплатити винуватець в дорожній аварії. У випадку із постраждалими учасниками в ДТП, компенсація із лімітом у 200 тисяч гривень належить кожному, хто отримав травми.

Кінцева сума страхових виплат визначається за допомогою спеціальної експертизи, яку проводить уповноважений представник страхової компанії. При цьому враховуються наступні критерії:

  • кількість потерпілих у ДТП;
  • рівень зносу авто;
  • ринкова вартість транспортного засобу;
  • ступінь пошкоджень;
  • вартість робіт по відновленню.

Як отримати виплати у страховика?

Автоцивілка передбачає два види отримання виплат. Якщо в аварії немає постраждалих та її учасниками є лише два автомобілі, водії можуть скористатися прямим урегулюванням. Це означає, що за компенсаційними виплатами можна звернутися до страхової компанії, з якою у вас укладений договір.

При цьому, звернення має бути не пізніше трьох днів з моменту ДТП. Окрім європротоколу необхідно буде пред’явити паспорт та повідомити про місцеперебування транспортного засобу. Розгляд заяви на отримання виплат має відбутися у чітко визначений термін в 90 днів. На переведення коштів надається офіційно 15 днів.

Якщо в аварії брали участь понад два авто або є постраждалі, звертатися необхідно відразу до двох страхових компаній. У цьому випадку збитки буде відшкодовувати агенція, що видала поліс ОСЦПВ винуватцю аварії.

У будь-якому випадку водіям не доведеться витрачати власні кошти, хіба що у розмірі, передбаченому франшизою, а це не більше 500-1000 гривень. Автоцивілка хоч і є обов’язковою та значно спрощує процедуру урегулювання претензій та відшкодування збитків, завданих у дорожньо-транспортній пригоді.

Голос Сокальщини на GoogleNews