Home / Цікаво знати / Зарплата в конвертах – проблема для всіх

Зарплата в конвертах – проблема для всіх

Зарплата в «конвертах», як частина тіньової економіки, міцно ввійшла в наше життя й сьогодні створює безліч проблем як для держави, так і для суспільства.

Окремі працедавці для того, щоб зекономити на сплаті податку з доходів фізичних осіб та внесків до державних фондів, занижують заробітну плату працівникам або приймають їх на роботу без належного оформлення документів. А від цього втрачає і місцевий бюджет, і самі працівники, які погодившись на такі умови роботи, в результаті отримують мізерні пенсії та соціальні виплати.

Проте вихід у тих, хто працював без укладання трудового договору, але не хоче втрачати стаж, є. Змусити роботодавця офіційно видавати реальну зарплату в повному обсязі можна, подавши відповідний позов до суду.

Однак найкращим застереженням від будьяких негараздів і сьогодні, і в майбутньому є укладення трудового договору та відмова від отримання «чорної» зарплати. І захотіти легалізувати свою зарплату повинні самі працівники. Для цього можна скористатися телефоном довіри ДПА у Львівській області за номером: (032) 2973389, а також в ДПІ у Сокальському районі за номером: (257)72856, за якими громадяни можуть повідомити про випадки незаконних виплат працівникам, або про виплату заробітної плати у розмірах, нижчих від законодавчо встановлених. Органи податкової служби здійснюють оперативне відпрацювання такої інформації та гарантують її конфіденційність.

Андрій Турколяк, начальник ДПІ у Сокальському районі.

About Адміністрація порталу

x

Check Also

Оригінальний тонер для принтера: міфи і реальність

Більшість користувачів лазерних принтерів знають, що ...