Home / Цікаво знати / Заяви-розрахунки на фінансування соціальних виплат – про що потрібно знати бухгалтеру

Заяви-розрахунки на фінансування соціальних виплат – про що потрібно знати бухгалтеру

Розглянувши запити окремих страхувальників, які виявили завищення сум на виплату матеріального забезпечення застрахованим особам, вказаним у заявах розрахунках, повідомляємо.

У разі виявлення помилки, бухгалтери повинні письмово повідомити районну дирекцію про зміст помилки (прізвище та ініціали застрахованої особи, номер листка непрацездатності та вид допомоги) з подальшим відображенням повернутих сум у звіті по коштах Фонду за формою Ф4ФССзТВП.

Надлишкові суми мають бути повернуті на рахунок дирекції, з якого здійснювалося фінансування протягом трьох робочих днів після виплати допомоги особам за рахунок коштів, отриманих від дирекції, але не пізніше трьох робочих днів після найближчого від огримання коштів Фонду терміну виплати заробітної плати у страхувальника. При забезпеченні вказаних строків повернення коштів фінансові санкції, передбачені •ст. 30 Закону №2240, не застосовуються.

У разі порушення трьохденного терміну повернення надлишкових коштів Фонду, страхувальник повинен сплатити штраф у розмірі 10% несвоєчасно повернутих страхових коштів та пеню в розмірі 0,1% від суми несвоєчасно повернутих страхових коштів і штрафних санкцій, розраховану за кожен день прострочення платежу.

Відповідно до ч. 2 ст. 22 ЗУ № 2240 сплатити штраф у розмірі 10% суми несвоєчасно повернутих коштів та пеню в розмірі 0,1% за кожен день прострочення платежу повинні застосовуватися також, якщо штрафні та фінансові санкції сплачені не в 10денний термін після отримання рішення про їх застосування (за умови, що рішення страхувальником не оскаржується).

Слід зазначити, що добровільне нарахування пені за несвоєчасне повернення страхових коштів законодавством не передбачено.

Ганна МУЗИЧУК, заввідділом.

Это код вашего информера. Просто скопируйте и вставьте его в место на странице, где должен отображаться рекламный блок.
Загрузка...

About Адміністрація порталу

x

Check Also

На Луганщині материнська безвідповідальність могла призвести до біди, але рятувальники завжди поруч

15 листопада о 12:19 до Служби ...